Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mrkvová halva

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Podzimní chladné dny v nás často vzbuzují chuť na jídlo, které obsahuje více energie a tak si vybíráme jídlo tučnější a sladší… Podle ajurvédy je to v pořádku – protože tato jídla pomáhají vyrovnávat vátu, která „vládne“ podzimu.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

U nás všem moc chutná tradiční indická karamelová halva připravovaná ze špaldové krupice. Ajurvéda považuje horkou halvu za jídlo, které pomůže zahnat i začínající nachlazení. Nemohou ji však konzumovat jedinci s celiakií. Pro ně – a nejen pro ně – nabízím chutnou mrkvovou verzi s kořením…

Potřebujeme:

  • kousek čerstvého zázvoru nebo špetku sušeného
  • 2 hrníčky najemno nastrouhané mrkve
  • 3 polévkové lžíce ghí (nebo kokosového oleje)
  • 1 hrnek mléka (nebo rostlinného mléka)
  • 1/3 hrnku třtinového cukru
  • ½ čajové lžičky mletého kardamonu
  • hrst hrozinek (nebo brusinek)
  • sekané mandle

Postup:

Nastrouhaný zázvor chvíli pražíme na ghí, přidáme nastrouhanou mrkev a mícháme do té doby, než mrkvička začne vonět a trochu „chytat barvu“. Zalijeme mlékem, přidáme hrozinky, kardamon a cukr. Vaříme na mírném ohni za občasného míchání. Halva je hotová, když se odpaří tekutina, ale mrkev se ještě nepřipaluje. Ihned podáváme posypané mandlemi.

  • Tip: Takto připravená halva je bezlepková a pokud použijeme rostlinné mléko a kokosový olej, bude vhodná i při intoleranci laktózy a alergii na mléčnou bílkovinu.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.10.2020 09:14

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze