Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Kostival lékařský
Autor: PharmDr. Jana Strieglerová
Kostival lékařský (Symphytum officinale) je vytrvalá léčivá rostlina z čeledi brutnákovitých. Roste na hlinitých a jílovitých půdách, má ráda vlhko a proto ji často nacházíme kolem potoků a řek. Běžně se vyskytuje v zahradách.

Tato léčivá rostlina byla známá už ve středověku a v lidovém léčitelství má nezastupitelné místo. Užívá se hlavně kořen. Rostlina koncem léta veškerou svou životní a léčebnou sílu ukládá do kořene a připravuje se tak na zimní spánek. Proto na podzim kořeny kostivalu obsahují nejvíce účinných látek.
Naši předci na podzim kořeny vyrývali a skladovali je ve sklepě zasypané hlínou nebo pískem, aby v případě potřeby mohli kořen snadno získat. Nebo zatloukali dlouhé tyče k jednotlivým rostlinám, aby v zimě věděli, kde kopat.
Kořen kostivalu obsahuje třísloviny (látky, které mají stahující účinek), slizy, silice a alkaloidy. Právě kvůli obsahu alkaloidů není kostival vhodný na vnitřní užívání. Extrakt získaný z kořene se používá pro přípravu topických přípravků – mastí, krémů, gelů a tinktur, které jsou určeny pro zevní použití.
V tomto období babího léta je vhodné si připravit domácí tinkturu z kořene kostivalu a mít tak v domácí lékárničce výborného pomocníka při úrazech, zlomeninách, pohmožděninách, zánětech žil a šlach.
Použití:
- Tinktura: vyryjeme několik kořenů kostivalu, omyjeme ve vodě a postrouháme. Slupka kořene se nijak neodstraňuje, strouháme i s ní. Vzniklou kaši dáme do skleněné nádoby či sklenice a zalijeme lihem tak, aby byl veškerý materiál pod hladinou lihu a dobře uzavřeme. Je dobré použít domácí slivovici nebo vodku. Sklenici postavíme na parapet a necháme aspoň 3 týdny louhovat. Potom přecedíme přes plátno či sítko a výslednou tinkturu skladujeme ve skleněné lahvi. Co je v lihu, to se nezkazí.
- Čerstvě postrouhaný kořen přímo přikládáme na pohmožděnou tkáň (vyvrtnutý kotník, namožené šlachy, bolavé svaly, zlomeniny, modřiny,...). Pozor, můžeme přikládat jen na neporušenou kůži, ne do otevřených a krvavých ran.
Svoji nezastupitelnou roli má kostival i v homeopatickém ředění - Symphytum 9C. Podporuje srůstání kostí a tvorbu kostního svalku. Je potřeba ho podávat až po nápravě (reponaci) kostí. Výborná je kombinace s homeopatickým lékem Arnica montana 9C.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích