Se změnou počasí na přelomu podzimu a zimy přicházejí i různé neduhy. Nejčastějším problémem, se kterým se setkáváme, je kašel ve svých různých podobách. V těchto chvílích jsem velmi ráda, že znám homeopatii a můžu velmi rychle svým malým i velkým pacientům pomoci.

Reklama: Stodal
  • Nejčastějším typem kašle v tomto proměnlivém období je tzv. „štěkavý kašel“ při akutní laryngitidě. Projevuje se to sípáním a charakteristickým kašlem. Zde mám vyzkoušenou a velmi úspěšnou kombinaci léků Apis mellifica 30 C + Aconitum napellus 15 C + Spongia tosta 9 C. Z každého léku rozpustíme 10 granulí do ½ litru vody a dáváme dítěti popíjet v 15ti minutových intervalech. Zároveň dítě dýchá studený vzduch. Do druhého dne dochází k úplnému zlvhčení kašle a k odzenění potíží.
  • Dalším poměrně častým typem kašle je suchý, záchvatovitý kašel. Rodiče ho přirovnávají ke zvuku „kulometu“. Bývá nejčastěji v úvodu zánětů průdušek, zápalu plic. Zde velmi hezky pomáhá lék Coccus cacti 5 C opět v pitném režimu nebo 5x denně 5 granulí rozpustit v ústech.
  • Při suchém kašli s bolestí v krku a pálením na hrudi pomáhá lék Ferrum phosphoricum 9 C 3x denně 5 granulí. Tento lék je vlemi oblíbený u adolescentů.
  • Při nočním dusivém kašli s maximem kolem půlnoci pomáhá lék Drosera 30 C – podáváme vždy 1 dávku (5 granulí) při záchvatu kašle.
  • Pokud dojde ke zvlhčení kašle, s bubláním, nadavování ke zvracení nebo zvracením podáváme homeopatický lék Ipecacuanha 15 C 5 granulí 3x denně.
  • Při vlhkém kašli a rýmě po promočení – zmoknutí v dešti, v obodobí plaveckých výcviků – pomáhá Dulcamara 9 C 3x denně 5 granulí do odeznění potíží.
  • U astmatiků a pacientů, kteří se obtížně zbavují zahlenění pomáhá Antimonium tartaricum 15 C 3x denně 5 granulí do odeznění kašle.

V případech kdy si nejsme jisti o jaký typ kašle se jedná, je první pomocí homeopatický sirup Drosetux. Výborně mi funguje zejména u malých dětí. Samozřejmě v průběhu virových infekcí i při léčbě antibiotiky podáváme na posílení imunity Oscillococcinum.

Nicméně nezpomínejme na prevenci u sebe i svých dětí. Důležitý je pitný režim, dostatek vitamínů nejlépe v přirozené formě, pravidelný spánkový režim a dobrá nálada.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.