Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Poranění zubů

Autor: MUDr. Ilona Ludvíková

Než se pustíte do čtení tohoto článku, myslete na to, že trauma, které zasáhne dutinu ústní vždy vyžaduje ošetření zubním lékařem.

Ilustrační foto
Zdroj: Tooshy

Homeopatické tipy ze zubní ordinace:

Vyražení zubu - pokud budete přítomni vyražení zubu, nejlépe ho uchováte ve slinách, a to tak, že postižený (je-li při plném vědomí) naplive do kelímku nebo si zub vloží pod jazyk. U dětí nevadí, pokud zub svou slinou ochrání dospělý. Případně lze jako transportní roztok pro převoz vyraženého zubu využít chlazené mléko. Vždy je nutné dorazit k zubaři co nejrychleji, ideálně do dvou hodin od úrazu. Pak lze jeho opětovným vsazením do lůžka zub zachránit.

Při poranění zubů a dutiny ústní vždy myslete na dvojkombinaci léků Arnica montana 30 C + Hypericum perforatum 30 C. Podávejte z každého léku tři dávky po 10ti minutách za sebou a pak každou hodinu po zbytek dne.

V případě vyražení zubu přidejte lék Ruta graveolens 30 C, dvě dávky denně po dobu 6ti týdnů.

Zlomenina horní nebo dolní čelisti - pokud je navíc zlomena čelist, pak je na místě Symphytum 15 C + Calcarea phosphorica 15 C, dvě dávky od obou léků denně až do zhojení fraktur.

Modřiny - při rozsáhlých modřinách (hematomech) myslete na lék Ledum palustre 30 C, dvě dávky denně do vstřebání hematomu.

Při poranění sliznice v dutině ústní přidejte lék Calendula 5 C, tři dávky denně až do zhojení.

Zdroj: Homeopatie a Sport, MUDr. Ilona Ludvíková, Grada Publishing, a.s., 2013

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Ilona Ludvíková

Autor: MUDr. Ilona Ludvíkoválékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:43

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze