Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Poranění zubů

Autor: MUDr. Ilona Ludvíková

Než se pustíte do čtení tohoto článku, myslete na to, že trauma, které zasáhne dutinu ústní vždy vyžaduje ošetření zubním lékařem.

Ilustrační foto
Zdroj: Tooshy

Homeopatické tipy ze zubní ordinace:

Vyražení zubu - pokud budete přítomni vyražení zubu, nejlépe ho uchováte ve slinách, a to tak, že postižený (je-li při plném vědomí) naplive do kelímku nebo si zub vloží pod jazyk. U dětí nevadí, pokud zub svou slinou ochrání dospělý. Případně lze jako transportní roztok pro převoz vyraženého zubu využít chlazené mléko. Vždy je nutné dorazit k zubaři co nejrychleji, ideálně do dvou hodin od úrazu. Pak lze jeho opětovným vsazením do lůžka zub zachránit.

Při poranění zubů a dutiny ústní vždy myslete na dvojkombinaci léků Arnica montana 30 C + Hypericum perforatum 30 C. Podávejte z každého léku tři dávky po 10ti minutách za sebou a pak každou hodinu po zbytek dne.

V případě vyražení zubu přidejte lék Ruta graveolens 30 C, dvě dávky denně po dobu 6ti týdnů.

Zlomenina horní nebo dolní čelisti - pokud je navíc zlomena čelist, pak je na místě Symphytum 15 C + Calcarea phosphorica 15 C, dvě dávky od obou léků denně až do zhojení fraktur.

Modřiny - při rozsáhlých modřinách (hematomech) myslete na lék Ledum palustre 30 C, dvě dávky denně do vstřebání hematomu.

Při poranění sliznice v dutině ústní přidejte lék Calendula 5 C, tři dávky denně až do zhojení.

Zdroj: Homeopatie a Sport, MUDr. Ilona Ludvíková, Grada Publishing, a.s., 2013

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Ilona Ludvíková

Autor: MUDr. Ilona Ludvíkoválékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 13:23

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze