Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Poranění zubů

Autor: MUDr. Ilona Ludvíková

Než se pustíte do čtení tohoto článku, myslete na to, že trauma, které zasáhne dutinu ústní vždy vyžaduje ošetření zubním lékařem.

Ilustrační foto
Zdroj: Tooshy

Homeopatické tipy ze zubní ordinace:

Vyražení zubu - pokud budete přítomni vyražení zubu, nejlépe ho uchováte ve slinách, a to tak, že postižený (je-li při plném vědomí) naplive do kelímku nebo si zub vloží pod jazyk. U dětí nevadí, pokud zub svou slinou ochrání dospělý. Případně lze jako transportní roztok pro převoz vyraženého zubu využít chlazené mléko. Vždy je nutné dorazit k zubaři co nejrychleji, ideálně do dvou hodin od úrazu. Pak lze jeho opětovným vsazením do lůžka zub zachránit.

Při poranění zubů a dutiny ústní vždy myslete na dvojkombinaci léků Arnica montana 30 C + Hypericum perforatum 30 C. Podávejte z každého léku tři dávky po 10ti minutách za sebou a pak každou hodinu po zbytek dne.

V případě vyražení zubu přidejte lék Ruta graveolens 30 C, dvě dávky denně po dobu 6ti týdnů.

Zlomenina horní nebo dolní čelisti - pokud je navíc zlomena čelist, pak je na místě Symphytum 15 C + Calcarea phosphorica 15 C, dvě dávky od obou léků denně až do zhojení fraktur.

Modřiny - při rozsáhlých modřinách (hematomech) myslete na lék Ledum palustre 30 C, dvě dávky denně do vstřebání hematomu.

Při poranění sliznice v dutině ústní přidejte lék Calendula 5 C, tři dávky denně až do zhojení.

Zdroj: Homeopatie a Sport, MUDr. Ilona Ludvíková, Grada Publishing, a.s., 2013

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Ilona Ludvíková

Autor: MUDr. Ilona Ludvíkoválékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.2.2019 17:52

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze