Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Akutní bederní ústřel

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Co dělat, když vám „rupne“ v zádech? Klid a nebo pohyb? Mohou pomoci homeopatické léky?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mezi našimi čtenáři je jistě mnoho takových, kteří mají s výše uvedenou diagnózou osobní zkušenost, mnohdy nejednu.

Ti „protřelí“ již většinou vědí, že pohyb pomáhá. Při akutním bederním ústřelu dojde k reflexnímu stažení některých svalů v oblasti bederní páteře, které pak omezují pohyb.

V první řadě je potřeba vyloučit závažnější stavy, např. akutní výhřez meziobratlové ploténky. Proto je vhodné navštívit lékaře, aby podle vyšetření a příznaků tyto možnosti vyloučil. Při potížích pramenících z výhřezu meziobratlové ploténky bolesti obvykle vyzařují po některé straně dolní končetiny často až do prstů. Ale i reflexní změny (bolestivé body) ve svalech mohou tyto bolesti dobře imitovat. Rozhodující je neurologické vyšetření, někdy i provedení dalších vyšetření, jako je rentgen či CT.

Pokud se jedná opravdu „jen“ o akutní bederní ústřel, většina pacientů zjistí, že mnohem lepší je, byť pomalu, se pohybovat než zůstat ležet. Právě delší setrvání v určité pozici přináší při opětovném rozpohybování velké bolesti. Vhodné je střídání poloh z lehu do stoje a pomalá chůze. Sed je pro zatížení páteře biomechanicky nejnevýhodnější poloha, proto ho v akutní fázi příliš nedoporučujeme. Střídání poloh může trvat velmi dlouho, přesto, i když vstáváte třeba 15 minut, věřte, že obvykle je to cesta k rychlejšímu ústupu potíží.

Rehabilitace má sice určité možnosti jak pomoci i v tak akutní fázi, praktická zkušenost mi ale ukazuje, že nejlepší je pomalý vytrvalý pohyb. Často lepší než elektroléčba či masáže. V akutní fázi jsou bolesti tak velké, že pacient není schopen pro tyto techniky relaxovat a zaujetí pozice po dobu vykonání těchto technik často přinese i zhoršení stavu.

V období zklidnění akutní bolesti je rehabilitace naopak zcela na místě, právě jako prevence opakování těchto bolestivých epizod.

Z homeopatických léků můžete využít kombinaci:

Arnica montana 9 C 5 granulí 2x denně
Rhus toxicodendron 9 C 5 granulí 2x denně
Aconitum napellus 9 C 5 granulí 2x denně (pouze první den)

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 01:01

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze