Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Synovi na suchý kašel na 100% zabírá Cuprum metallicum, doporučuji.Jana Vítovcová
- My máme na bolesti hrdla tiez rozne fungujuce homeo. Zatial co mne zabera Lac caninum, synovi Phytolacca decandra a Mercurius, podla priznakov.Adriana Nogová
- Při kašli pomáhá holce Antimonium tartaricum a staršímu klukovi musím dám vždy nejdříve Spongia tosta, protože má spíše suchý a štěkavý kašel a po pár dnech už doléčí také Antimonium.Kateřina Krušinová
- Synovi od malička zabírá na kašel Spongia + Arnica a na těžkosti po jídle Nux vomica.Lenka Dlouhá
- U nás u některých členů rodiny funguje bezvadně MERCURIUS.Daniela Bednářová Fialová
Akutní bederní ústřel
Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.
Co dělat, když vám „rupne“ v zádech? Klid a nebo pohyb? Mohou pomoci homeopatické léky?

Zdroj: Radana Poděbradská
Mezi našimi čtenáři je jistě mnoho takových, kteří mají s výše uvedenou diagnózou osobní zkušenost, mnohdy nejednu.
Ti „protřelí“ již většinou vědí, že pohyb pomáhá. Při akutním bederním ústřelu dojde k reflexnímu stažení některých svalů v oblasti bederní páteře, které pak omezují pohyb.
V první řadě je potřeba vyloučit závažnější stavy, např. akutní výhřez meziobratlové ploténky. Proto je vhodné navštívit lékaře, aby podle vyšetření a příznaků tyto možnosti vyloučil. Při potížích pramenících z výhřezu meziobratlové ploténky bolesti obvykle vyzařují po některé straně dolní končetiny často až do prstů. Ale i reflexní změny (bolestivé body) ve svalech mohou tyto bolesti dobře imitovat. Rozhodující je neurologické vyšetření, někdy i provedení dalších vyšetření, jako je rentgen či CT.
Pokud se jedná opravdu „jen“ o akutní bederní ústřel, většina pacientů zjistí, že mnohem lepší je, byť pomalu, se pohybovat než zůstat ležet. Právě delší setrvání v určité pozici přináší při opětovném rozpohybování velké bolesti. Vhodné je střídání poloh z lehu do stoje a pomalá chůze. Sed je pro zatížení páteře biomechanicky nejnevýhodnější poloha, proto ho v akutní fázi příliš nedoporučujeme. Střídání poloh může trvat velmi dlouho, přesto, i když vstáváte třeba 15 minut, věřte, že obvykle je to cesta k rychlejšímu ústupu potíží.
Rehabilitace má sice určité možnosti jak pomoci i v tak akutní fázi, praktická zkušenost mi ale ukazuje, že nejlepší je pomalý vytrvalý pohyb. Často lepší než elektroléčba či masáže. V akutní fázi jsou bolesti tak velké, že pacient není schopen pro tyto techniky relaxovat a zaujetí pozice po dobu vykonání těchto technik často přinese i zhoršení stavu.
V období zklidnění akutní bolesti je rehabilitace naopak zcela na místě, právě jako prevence opakování těchto bolestivých epizod.
Z homeopatických léků můžete využít kombinaci:
Arnica montana 9 C | 5 granulí | 2x denně |
Rhus toxicodendron 9 CH | 5 granulí | 2x denně |
Aconitum napellus 9 C | 5 granulí | 2x denně (pouze první den) |
Krásné podzimní dny přeje vaše Radana.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích