Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Akutní bederní ústřel

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Co dělat, když vám „rupne“ v zádech? Klid a nebo pohyb? Mohou pomoci homeopatické léky?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Mezi našimi čtenáři je jistě mnoho takových, kteří mají s výše uvedenou diagnózou osobní zkušenost, mnohdy nejednu.

Ti „protřelí“ již většinou vědí, že pohyb pomáhá. Při akutním bederním ústřelu dojde k reflexnímu stažení některých svalů v oblasti bederní páteře, které pak omezují pohyb.

V první řadě je potřeba vyloučit závažnější stavy, např. akutní výhřez meziobratlové ploténky. Proto je vhodné navštívit lékaře, aby podle vyšetření a příznaků tyto možnosti vyloučil. Při potížích pramenících z výhřezu meziobratlové ploténky bolesti obvykle vyzařují po některé straně dolní končetiny často až do prstů. Ale i reflexní změny (bolestivé body) ve svalech mohou tyto bolesti dobře imitovat. Rozhodující je neurologické vyšetření, někdy i provedení dalších vyšetření, jako je rentgen či CT.

Pokud se jedná opravdu „jen“ o akutní bederní ústřel, většina pacientů zjistí, že mnohem lepší je, byť pomalu, se pohybovat než zůstat ležet. Právě delší setrvání v určité pozici přináší při opětovném rozpohybování velké bolesti. Vhodné je střídání poloh z lehu do stoje a pomalá chůze. Sed je pro zatížení páteře biomechanicky nejnevýhodnější poloha, proto ho v akutní fázi příliš nedoporučujeme. Střídání poloh může trvat velmi dlouho, přesto, i když vstáváte třeba 15 minut, věřte, že obvykle je to cesta k rychlejšímu ústupu potíží.

Rehabilitace má sice určité možnosti jak pomoci i v tak akutní fázi, praktická zkušenost mi ale ukazuje, že nejlepší je pomalý vytrvalý pohyb. Často lepší než elektroléčba či masáže. V akutní fázi jsou bolesti tak velké, že pacient není schopen pro tyto techniky relaxovat a zaujetí pozice po dobu vykonání těchto technik často přinese i zhoršení stavu.

V období zklidnění akutní bolesti je rehabilitace naopak zcela na místě, právě jako prevence opakování těchto bolestivých epizod.

Z homeopatických léků můžete využít kombinaci:

Arnica montana 9 C 5 granulí 2x denně
Rhus toxicodendron 9 C 5 granulí 2x denně
Aconitum napellus 9 C 5 granulí 2x denně (pouze první den)

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:11

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze