Těhotenství je často obdobím, kdy nastávající maminky hledají šetrné, nechemické řešení různých potíží, například pokud mají rýmu a kašel...

„Dobrý den, jsem ve 38. týdnu těhotenství a již 2 týdny mě trápí žlutá rýma. Začala bez jakýchkoliv příznaků z hodiny na hodinu v noci. Ze začátku jsem cítila i bolest nosohltanu, po pár dnech ji vystřídalo škrábání v krku, potom kašel, nyní už jen mírný kašel a stále rýma. Kvůli těhotenství má léčba zatím spočívá ve výplachu nosu slanou vodou pomocí nosní konvičky několikrát denně a jednou denně horká koupel nohou.

Po týdnu rýmy jsem zkusila párkrát namoxovat dutiny, to pomohlo na 2 dny a pak se žlutá rýma opět vrátila. Díky proplachům nemám přes den ucpaný nos, ráno se také budím s relativně čistým nosem, ale vždy při výplachu je žlutý hlen. Někdy na 2 dny zmizí a pak se opět objeví. Nyní zase po 2 dnech je. Teplota není ani nebyla. Moc nemocná si nepřipadám, nic jiného mě nebolí, ani dutiny, ale jsem raději v klidovém režimu.

Potřebovala bych situaci vyřešit do porodu, abych byla fit. Nerada bych teď brala antibiotika. Většinou mi na rýmu a nosohltan stačí několik dnů vyplachovat nos. Takto dlouhou rýmu jsem měla naposledy před 10 lety, kdy jsem ji ale neměla čas léčit a vyústilo to v píchání uší. Od té doby si dávám pozor. Prosím, co nasadit, abych se už rýmy konečně zbavila a nebyla infekční pro novorozence? Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď a čas strávený nad mým dotazem.“

Na tento dotaz odpověděla lékařka-homeopatka MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, užívejte:

  • Kalium sulfuricum 9 C – 3x denně 5 granulí.
  • Na doléčení ještě přidejte ráno lék Pulsatilla 9 C - 5 granulí a večer pak lék Sulfur iodatum 15 C - 5 granulí.

Do týdne byste měla být fit. Léky Pulsatilla a Sulfur iodatum pak ponechte ještě jeden týden.

Užívejte také Oscillococcinum 2x denně 1 tubu, pak jako prevenci 1x týdně 1 tubu.

Přeji rychlé uzdravení a klidný porod.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.