Důsledkem prudkého, nekoordinovaného pohybu při sportu či jiné aktivitě může dojít k natržení svalu. Často k němu dochází i u nedostatečně rozcvičených a unavených svalů. Není žádnou neznámou, že bychom se měli před cvičením řádně rozhýbat a po cvičení protáhnout, ale kdo z nás to poctivě dělá? Doba léčby poranění svalu je závislá na jeho velikosti, zkracuje se včasnou diagnostikou a rehabilitací. Může pomoci i léčba homeopatická? Ptáte se v naší Homeopatické poradně.

Dotaz:

"Asi před měsícem jsem při jízdě na in-linech spadla a ihned jsem cítila bolest v levém nadloktí, která však i nyní občas vystřeluje do ramenního kloubu. Podle diagnózy lékaře mám natržený sval. V lékárně jsem dostala doporučení na lék Arnica montana. Chtěla bych se zeptat, zda by mi mohla tato homeopatika pomoci?"

Jaký je názor zkušené lékařky-homeopatky MUDr. Věry Budkové, dlouholeté tváře naší Homeopatické poradny? Co radí paní doktorka našim čtenářům v případě úrazu?

  • "Při každém úrazu, traumatismu, bychom měli jednoznačně podat lék Arnica montana 9 C - v dávce 5 granulí, v tomto intervalu: při akutním podání velmi často, v případě déletrvajících potíží doporučuji užívání 4x denně 5 granulí - dlouhodobě. Zmírňuje bolest, zamezuje tvorbě hematomů a urychluje vstřebání těch, které se již vytvořily. Arnicu běžně podáváme při bolestech svalů s pocitem zhmoždění, zchvácenosti a rozbolavělosti, nebo při viditelné modřině.
  • Druhým lékem, který doporučuji použít je Ruta graveolens 9 C v dávkování 2-4x denně 5 granulí. Je to lék na zlepšení hojení vazů a okostice. Velmi účinný je rovněž při vymknutí. Postižený má pocit natržení, pohmoždění, polámanosti, zejména na úrovni kloubů. Obtíže se zhoršují v klidu, vleže a zlepšují se pohybem.
  • Pokud vaše bolesti vystřelujíí do ramenního kloubu, doporučuji vám užití léku Bryonia 15 C v dávce 2x denně 5 granulí. Bryonia je lék na vymknutí. Řeší rovněž nahromadění serosní tekutiny ve tkáních. Typické je, že zhoršení nastává při sebemenším pohybu a sebemenším doteku, zlepšení pak při absolutní nehybnosti, širokém stlačení a místním teplem.

Všechny uvedené léky používejte po potřebně dlouhou dobu, klidně i několika týdnů. Uvidíte, jak se váš zdravotní stav postupně normalizuje."

Vaše Věra Budková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.