Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Syndrom zmrzlého ramene

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Je označením pro stav, kdy dochází k postupnému omezení hybnosti a k bolesti v oblasti ramenního kloubu. Příčina onemocnění se nemusí prokázat, nebo se jedná o následek traumatu či virového onemocnění...

Ilustrační foto

Rameno je zpočátku velmi bolestivé, někdy také teplejší a oteklé, hybnost je stále více omezená. Velmi často budí bolesti ramene v noci. Postupně dochází ke zmírnění bolesti a zůstává omezení hybnosti v ramenním kloubu. Délka vývoje onemocnění a léčení trvá obvykle minimálně rok a déle.

V léčbě tohoto syndromu má fyzioterapie své nezastupitelné místo. Ze začátku je často nutné tlumit bolest léky proti bolesti, protože bez nich není rozcvičování vůbec možné. Později je bolest menší, ale rozcvičování komplikuje ztráta elasticity kloubního pouzdra a snadná tvorba vazivových srůstů kloubního pouzdra. Rehabilitace by měla být dlouhodobá, nutné je pravidelně cvičit i doma. I přes dobře provedenou rehabilitaci je někdy nutné přistoupit k operativnímu uvolnění srůstů.

Domácí tip - zkuste kyvadlové pohyby. Pomalu se předkloňte, zdravou rukou se opřete o stůl, ruku s bolestivým ramenem nechte volně viset k zemi. Nyní se snažte pohyby trupu!!! rozhoupat rozhoupat visící horní končetinu. Snažte se o to, aby visící končetina byla co nejvíce relaxovaná, nezapojujte ji aktivně do rozhoupávání. Jako zvýšení efektu tahu (odborně trakce) lze do ruky uchopit žehličku. Úchop musí být příjemný. Obvyklé držadlo žehličky je tvarováno právě tak, aby úchop ruky rameno nepřetěžoval, proto se nesnažte žehličku ničím jiným nahradit.

Jak může pomoci homeopatie?

V akutní fázi bolesti:

IGNATIA AMARA 15 C – 5 granulí 2x denně
ARNICA MONTANA 9 C – 5 granulí 2x denně

Při ústupu bolesti:

PULSATILLA 15 C – 5 granulí 2x týdně
RHUS TOXICODENDRON 9 C – 5 granulí 2x denně

Pozor na drobná traumata a přetížení ruky. Syndrom zmrzlého ramene může vzniknout také jako reakce na opakované přetížení ruky, např. při častém používání počítačové myši, klávesnice, apod. Nebo po neřešeném traumatu ruky. V takových případěch pacient ruku šetří, používá náhradní stereotypy a přetěžuje tak rameno.

Samotná zima nemá se zmrzlým ramenem vůbec nic společného.

Vaše Radana

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.1.2021 22:00

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze