Akné je chronické zánětlivé onemocnění kůže, které se objevuje nejčastěji na obličeji, na ramenou, na horní části hrudi a na zádech. Projevuje se puchýřky nebo pupínky, které mohou být někdy bolestivé. Lze i v případě akné pomoci homeopatickými léky?

„Dobrý den, obracím se na Vás s otázkou, jestli homeopatika můžou léčit akné. Dlouhodobě jsem brala antikoncepci a neměla jsem žádnou potíž. Teď jsem léky vysadila a pleť mám hodně špatnou, přestože jí věnují pravidelnou péči. Používám českou přírodní kosmetiku, relativně kvalitní dekorativní kosmetiku. Dodržuji principy zdravé výživy: minimum mouky, mléčných výrobků, nekořením, sladké omezuji... Homeopatika používám při nachlazení, pravidelně na dovolené při slunění a pomáhají mi. Proto mě napadlo, jestli existují i nějaká na problémy s pletí.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka, odbornice v homeopatii, MUDr. Věra Budková:

„Dobrý den, akné je velmi dobře řešitelný problém, bude však dobré znát i Váš tzv. konstituční typ. Doporučila bych v tuto dobu následující homeopatické léky a v případě, že popíšete svoji „osobnost“, vybraný lék završí a zlepší potíže dlouhodobě.

Začněte tedy těmito léky a uvidíme, jak se věci dále budou zlepšovat. Případně vyhledejte lékaře-homeopata osobně, či znovu napište:

  • Selenium 15 C − 2x denně 5 granulí léku,
  • Hepar sulfur 15 C − 2x denně 5 granulí léku.

Oba léky Vám pomohou zlepšit hnisání a sníží sklon k tvorbě žlutavých pustul.

  • Pulsatilla 30 C − 10 granulí jednou či dvakrát týdně (například středa a neděle). V případě, že míváte hormonální dysbalanci, skony ke žlutavému zabarvení boláků, jste citlivá na uzavřené místnosti, míváte sklony k plačtivosti a nemáte ráda utěšování.

Lék, který detoxikuje po užívání hormonální antikoncepce, je:

  • Thuya occidentalis 15 C – užívejte 5 granulí jednou denně večer.

Takto užívejte po dobu potřebnou ke zlepšení. Změnu byste měla pocítit do dvou týdnů. Pokud tomu tak bude, užívejte léky i nadále až do úplného zhojení, zlepšení.

Přeji pozitivní homeopatickou zkušenost.“
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.