Mým dalším pacientem byl pejsek plemene bull, který na veterinu dorazil ošklivě potrhaný z šarvátky s jiným pejskem typu bull. U těchto plemen je známo, že nemají vyvinut tak silný práh bolestivosti a co navíc, neradi se vzdávají a nechtějí svou kořist pustit. Samozřejmostí vybavení majitele takového plemene by mělo být tzv. „páčidlo“ (break sticks), které by mělo usnadnit to, aby zakousnutý pes pustil, pokud dojde k maléru.

Pejsek měl obrovské štěstí, že přežil a nebyly narušeny důležité životní funkce a poškozeny vnitřní orgány. Měl hlubokou kousnou ránu v třísle, která byla velmi bolestivá a další velkou kousnou ránu v oblasti lopatek a krku.

Kůže byla odtržena od podkoží, kde vznikla obrovská volná plocha, která se ještě nestačila vyplnit tekutinou, kde by dostaly šanci bakterie. Majitel byl velmi zodpovědný, na nic nečekal a ihned odjel na veterinární kliniku, kde byl pes ošetřen, zašit s dreny a byla nasazena antibiotika. Když se takto na nic nečeká a okamžitě se zahájí léčba, je doba hojení poloviční. Kousná rána se nestačí zanítit a nasazená antibiotika psa chrání před bakteriální infekcí ze zubů od protivníka.

Po ošetření na veterině putoval pejsek ke mně a já mu obratem nasadila následující homeopatika.

Vzhledem k šoku dostal jednorázově tři granulky léku Aconitum napellus 30 C a ještě ten den podal páníček další 2 dávky. Tento lék je výborný na šok. Ať už při rvačkách mezi psy nebo např. při sražení psa autem, při Silvestrovských oslavách apod.

Dále dostal pejsek Hypericum perforatum 15 C, který je výborným lékem na bolestivé zhmožděniny a celkově u traumat s nervovým zakončením. Výborně regeneruje nervovou tkáň a hojí ji.

A poslední mou volbou byla opět Arnica montana 9 C, také v dávce 3 granulky 2 x denně, která výborně zkracuje hojení a snižuje bolestivost.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.