Homeopatické léky jsou vhodné pro všechny věkové skupiny, jak pro malé děti, tak pro seniory, ale i těhotné a kojící maminky. Homeopatika lze s úspěchem užívat i u zvířat.

Ráda bych se podělila o svou zkušenost s homeopatickou léčbou našeho ročního kavalírka. Je to milý pejsek, aktivní, milující pohyb, hlavně procházky v přírodě, běhání po loukách, v lese. Téměř každý den mu procházky dopřáváme, zároveň i pro nás je to ta nepřirozenější zdravá pohybová aktivita - chůze. I včera jsme se byli projít, ušli jsme 6 km, běžný průměr, v létě nachodil i 12 km. Večer jsme zjistili, že se nechce postavit na nohy a když se podařilo a ušel jen pár kroku a kulhal, napadal na levou přední nohu a po chvíli si zase lehnul. Tlapku jsme pečlivě prohlédli, ale žádné zranění či bodnutí jsme nezjistili. Proto jsem usoudila, že nožka může být namožená a mohou ho bolet svaly či vazy, vybrala jsem tedy následující homeopatika:

  • Arnica montana 15 C - svalové bolesti různého původu, následky fyzické zátěže, pocit rozlámanosti
  • Ruta graveolens 9 C - poranění tkání v okolí kloubu-šlachy, vazy, kloub je ztuhlý, bolestivý
  • Bryonia 9 C - obtíže zhoršené pohybem

Z těchto homeopatických léků jsem udělala roztok, do malé 30ml lékovky z lékárny s čistou vodou jsem rozpustila po 5 granulích od každého léku a podala mu kapátkem opakovaně během večera. Ráno jsem s obavami vstávala, jak na tom pejsek bude a on se protáhl v pelíšku a vyběhl bez omezení, bez kulhání. Přesto jsem mu během dne ještě ponechala užívání léku Arnica montana 15 C. Po dnešní, stejně dlouhé procházce, se situace již neopakovala.

Víte, že lék Arnica montana můžete použít i u psů kardiaků ke zlepšení prokrvení srdečního svalu? Tuto zkušenost mi potvrdila naše čtenářka paní Milena, která ji podávala u svého staršího pejska.

Dále je Arnica skvělá při různých traumatech, kdy dojde k poranění cév, tvorbě modřin, podlitin, ale i při poranění páteře, pohybového aparátu, k podpoře hojení pooperačních ran, traumat při porodu. I při mrtvicích či krvácení do mozku dokáže Arnica rychleji vstřebat krevní sraženinu.

Takže nezapomínejte na Arnicu!

A co vy? Máte zkušenosti s používání homeopatických léků u vašich mazlíčků? Podělte se, prosím…

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.