Bavorský zemský sněm schválil dne 7. 11. 2019 na základě hlasů vládních stran CSU a Svobodných voličů (Freie Wähler) žádost o provedení studií s cílem zjistit, jak snížit nadužívání antibiotik v medicíně.

WHO označila rezistenci vůči antibiotikům jako vážnou globální hrozbu a naléhá, aby se stanovila strategie ke zlepšení předepisování léků.

Každý rok v německých nemocnicích zemře na infekce bakteriemi odolnými vůči vícero antibiotikům přibližně 1 000 až 1 500 lidí. Proto je nutné začít konat.

Jedním z úkolů studie je prozkoumat možnou pozitivní roli homeopatických léků jako doplňkové léčby, aby se snížilo nebo částečně nahradilo používání antibiotik. Kromě vědecké studie o účinnosti homeopatie jde i o kontroverzní používání antibiotik v každodenním životě a v zemědělství. Podle odborníků je zvýšené a částečně necílené použití antibiotik u lidí a zvířat příčinou šíření rezistentních patogenů. 

Zdroj: BR24

Překlad: Mgr. Helena Procházková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.