Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Budete se stěhovat? Víme, jak na to!

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Někdy je nám dopřáno užít si zhmotnění naších velkých snů. Manžela a mne to stálo 15 let prodlévání ve světě ideí, než se zhmotnila naše touha po domečku, kde bude dostatek místa pro děti, pro nás i pro široké spektrum naších uměleckých aktivit (kytary, piáno, bicí soustava, ukulele..., šicí stroj a všechny další nezbytnosti potřebné k tvoření).

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Stěhování je náročné v každé situaci, s počtem dětí míra náročnosti stoupá. Naštěstí se nám povedlo děti na pár dní "rozdat" a tak nehrozilo nebezpečí, že na některé z nich spadne skříň nebo ho někde zapomeneme:-) Nevím, jestli je to tak i v jiných rodinách, ale já se postupně učím smířit se s tím, že to, co je důležité pro ženu, je pro muže samozřejmostí, které není potřeba věnovat pozornost... a pak to končí tím, že si VĚC vyloží úplně jinak, než jak to partnerka myslela.

Tak bylo i u nás den před stěhováním. Manželovi jsem připomněla, kam přesně půjdou skříně i postele dětí - samozřejmě, nebylo to sděleno poprvé... "Ano, já vím, bude to tam hezké..." Den stěhování byl velmi náročný a stresující. Naštěstí se mi s Bachovkami (Rescue Remedy) v kapse "dýchalo" lépe. Při přenosu piána jsem trnula a modlila se, ať na schodech nikoho nezavalí, ať si nikdo nezlomí ruku a ať i piáno zůstane celé. Jinak jsem hlídala byt a manžel pomáhal "stěhovacím kamarádům" a navigoval, co kam mají dát.

Když bylo vše na svém místě, přišla jsem se podívat a vešla do mě velká zlost! Teď se tomu pobaveně smějeme, ale v tom okamžiku to bylo pro mě jasné: "On zas neposlouchal, co jsem mu říkala!!!" Jako silná žena (nazlobená a plná zlosti), jsem zvedala a přenášela skřínky do správných pokojíčků a na správné místo. Sama! Na jedné straně to bylo správné zpracování nakumulované negativní emoce. Druhá stránka mého jednání se ukázala až druhý den ráno. Cítila jsem velké bolesti v podbřišku, zřejmě přetížené pánevní dno. Bolelo to při každém kroku. Naštěstí jsem si pamatovala souřadnice umístění homeopatické lékárničky a vzala jsem si na pomoc ARNIKU. A vida, našla jsem i dlouho hledaný ARNIGEL. Hned jsem si Arnigelem namazala podbřišek. Arniku jsem si dávala každých 20 minut a účinek mazání Arnigelem byl také citelný. Asi půl hodiny po první dávce léku i mazání jsem cítila, že budu v pořádku. Druhý den jsem si vzala opět Arniku a Arnigelem jsem se namazala již jen dvakrát.

Poučení pro mne:
1. Naučit se jednat v klidu i ve vypjatých situacích a nespoléhat se jenom na sebe.
2. I při stěhování je dobré mít po ruce homeopatika.

Vaše Andrea

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.1.2021 21:17

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze