Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

THUYA OCCIDENTALIS (Zerav západní)

Autor: Redakce

Stálezelený strom z čeledi cypřišovitých rozšířen nejvíce v Kanadě a Severní Americe. Dorůstá až do výšky 20 m a díky mrazuvzdornosti a nenáročnosti je neodmyslitelnou součástí plánů zahradních architektů i obyčejných pěstitelů. Vyšlechtěno je více jak 140 kultivarů.
 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

Zerav západní

 • chronická onemocnění,
 • dysfunkce imunitního systému způsobená očkováním, znečištěním životního prostředí, dlouhodobým užíváním antibiotik, hormonů (včetně antikoncepce), psychiatrických léků, 
 • následky narušení obranyschopnosti organizmu v důsledku chronických vleklých onemocnění (katary horních i dolních cest dýchacích, močové infekce, genitální infekce), jejichž výsledkem mohou být chronicky zduřelé uzliny, nosní či krční mandle, 
 • obtíže spojené s tvorbou novotvarů na kůži a na sliznicích (bradavice a jim podobné výrůstky, papilomy, myomy, fibromy),
 • zhoršení obtíží chladem a vlhkem,
 • obtíže provázené žlutým nebo nazelenalým výtok nepříjemného zápachu.


INDIKACE:

Obtíže vzniklé po očkování či po dlouhodobém užívání klasických léků (antikoncepce, kortikoidy, antibiotika, chemoterapie):

 • kožní obtíže (ekzémy, akné nebo růžovka po užívání hormonální antikoncepce),
 • polypy (nezhoubný stopkovitý útvar) na sliznicích trávicího či pohlavního ústrojí,
 • katary horních a dolních cest dýchacích, astma,
 • zvětšené mandle nosní i krční,
 • bolesti kloubů,
 • obezita, celulitida.

Dávkování: 9 C, 1 x denně 5 granulí.

Lék lze podávat i preventivně, např. před očkováním, v době podávání antibiotik či jiných klasických léků, kdy potíže ještě nejsou. Dávkování v ředění 9 C, 1 x denně.

Kožní obtíže

Bradavice – lék je doporučován u všech typů bradavic, protože podporuje účinek dalších homeopatických léků vybraných podle vzhledu bradavic a místa jejich výskytu.

Bradavičnaté výrůstky rozeseté po celém těle (nejčastěji v podpaží, na genitálu, horním rtu), více či méně svědivé. Měkké, lámavé, rýhované nebo zvlněné nehty.

Dávkování: 15 C, 1 x denně nebo 3 x týdně 5 granulí.

Močové a genitální obtíže

Vleklé močové infekce, které se opakují i přes léčbu antibiotiky. U žen jsou obtíže charakterizované výtokem – hustým, zeleným, hnisavým; u mužů výtokem z močové trubice, podrážděním předkožky.

Na kůži pohlavních orgánů se vyskytují bradavičnaté výrůstky, polypy, papilomy.

Dávkování: 15 C, 1 x denně 5 granulí.

Poznámka:

Thuya je lékem pomalého a postupného působení, proto nelze účinky léčby očekávat okamžitě, ale v horizontu několika týdnů či měsíců.
 
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:27

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze