Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

THUYA OCCIDENTALIS (Zerav západní)

Autor: Redakce

Stálezelený strom z čeledi cypřišovitých rozšířen nejvíce v Kanadě a Severní Americe. Dorůstá až do výšky 20 m a díky mrazuvzdornosti a nenáročnosti je neodmyslitelnou součástí plánů zahradních architektů i obyčejných pěstitelů. Vyšlechtěno je více jak 140 kultivarů.
 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

Zerav západní

 • chronická onemocnění,
 • dysfunkce imunitního systému způsobená očkováním, znečištěním životního prostředí, dlouhodobým užíváním antibiotik, hormonů (včetně antikoncepce), psychiatrických léků, 
 • následky narušení obranyschopnosti organizmu v důsledku chronických vleklých onemocnění (katary horních i dolních cest dýchacích, močové infekce, genitální infekce), jejichž výsledkem mohou být chronicky zduřelé uzliny, nosní či krční mandle, 
 • obtíže spojené s tvorbou novotvarů na kůži a na sliznicích (bradavice a jim podobné výrůstky, papilomy, myomy, fibromy),
 • zhoršení obtíží chladem a vlhkem,
 • obtíže provázené žlutým nebo nazelenalým výtok nepříjemného zápachu.


INDIKACE:

Obtíže vzniklé po očkování či po dlouhodobém užívání klasických léků (antikoncepce, kortikoidy, antibiotika, chemoterapie):

 • kožní obtíže (ekzémy, akné nebo růžovka po užívání hormonální antikoncepce),
 • polypy (nezhoubný stopkovitý útvar) na sliznicích trávicího či pohlavního ústrojí,
 • katary horních a dolních cest dýchacích, astma,
 • zvětšené mandle nosní i krční,
 • bolesti kloubů,
 • obezita, celulitida.

Dávkování: 9 C, 1 x denně 5 granulí.

Lék lze podávat i preventivně, např. před očkováním, v době podávání antibiotik či jiných klasických léků, kdy potíže ještě nejsou. Dávkování v ředění 9 C, 1 x denně.

Kožní obtíže

Bradavice – lék je doporučován u všech typů bradavic, protože podporuje účinek dalších homeopatických léků vybraných podle vzhledu bradavic a místa jejich výskytu.

Bradavičnaté výrůstky rozeseté po celém těle (nejčastěji v podpaží, na genitálu, horním rtu), více či méně svědivé. Měkké, lámavé, rýhované nebo zvlněné nehty.

Dávkování: 15 C, 1 x denně nebo 3 x týdně 5 granulí.

Močové a genitální obtíže

Vleklé močové infekce, které se opakují i přes léčbu antibiotiky. U žen jsou obtíže charakterizované výtokem – hustým, zeleným, hnisavým; u mužů výtokem z močové trubice, podrážděním předkožky.

Na kůži pohlavních orgánů se vyskytují bradavičnaté výrůstky, polypy, papilomy.

Dávkování: 15 C, 1 x denně 5 granulí.

Poznámka:

Thuya je lékem pomalého a postupného působení, proto nelze účinky léčby očekávat okamžitě, ale v horizontu několika týdnů či měsíců.
 
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:19

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze