Mým pacientem se stal na několik týdnů obyčejný holoubek z ulice, kterého jsem našla na stavbě. Potácel se přede mnou, snažil se utéct, co mu nožky stačily, ale byla jsem rychlejší. Viděla jsem, že potřebuje mou pomoc a taky ji dostal.

Někdo si řekne, fuj, obyčejný holub, někdo zase nedotýkejte se ho, má nemoci, které se mohou přenést na člověka. Stále bohužel panuje mezi námi lidmi spousta fámů a nepravd o tomto tvorovi, kterého vidíme jen jako špinavého ptáka z měst, do jejichž hejn děti rádi vjíždí, plaší a honí je, za bujarého povzbuzování rodičů. Toto chování se mi příčí a nemám pro něj pochopení. Holub žije ve velkých hejnech ve městech a je často bezohledně huben plynováním. Mnoho lidí holuby nenávidí, protože ničí budovy, půdy a domy svým trusem.

Odkud se holub vzal? Znáte vůbec jeho minulost a proč tu s námi je? Je s největší pravděpodobností potomkem holuba skalního, proto se zdržuje především na střechách a vyšších místech, odkud má rozhled. Je velmi společenský a chytrý a velmi dobře vidí a orientuje se tam, kde to zná. Je monogamní a právě v tom už ve staré době člověk viděl v holubovi symbol lásky, míru a plodnosti. Stal se posvátným zvířetem pohanů. V minulosti sloužil člověku jako pošta, doručoval zprávy.

Nejprve byl nalezený holoubek operován pro zlomeninu levého křídla v oblasti vřetenní kosti a bohužel RTG odhalil i náboj, který byl vyjmut. Na lepší vstřebání narkózy a prokrvení mozku jsem aplikovala roztok dvou homeopatik - Opium 15 C a Hypericum perforatum 15 C, do zobáčku.

Křídlo bylo na 8 týdnů zafixováno bandáží a holoubek strávil klidový režim v přepravce s tím, že jsem mu nabízela směs zrní pro holoubky a vodu, do které jsem namíchala tento koktejl homeopatik: Calcarea carbonica, Calcarea fluorica, Calcarea phosphorica v nízkém ředění. Všechny tři druhy léku Calcarea pomáhají podpořit stavební složky kostí. Dále jsem podávala Arnicu montanu 9 C na lepší hojení a Symphytum officinale 15 C na správnou osifikaci. 

Veterinář byl velmi příjemně překvapen na kontrolním RTG, kdy mi ukázal, jak se zlomenina krásně zhojila a že je velká šance, že holoubek bude křídlo opět používat. Dále jsem na rekonvalescenci po kontrole a srůstu přidala Rutu graveolens 5 C na podporu vazů, šlach a kloubů a Siliceu 5 C na podporu imunity. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.