Dospělí
Alergie Bolesti hlavy, oční potíže Cestování Gynekologie Imunita Kůže Nachlazení a chřipka Oběhová soustava, hemoroidy, křečové žíly Onkologie Pohybové potíže Seniorský věk Stres, psychické potíže Těhotenství, porod a šestinedělí Trávicí potíže Únava, nespavost Úrazy, operace Urologie Závislosti Zuby
Trochu zvláštní jaro
Letošní jaro je trochu jiné. Všimli jsme si, že napříč generacemi jsou jedinci, kteří v říjnu „lehli“ a pak s odstupem několika…

Jaké jsou typické projevy reakce na akutní stres?
Zdraví je subjektivní pocit pohody psychické, fyzické a sociální. Každý pacient přitom má jiné potřeby a jiné predispozice, jak bude v určitých…

Co nabízí homeopatie proti stresu?
„Jsem ve stresu.“ Kdo z nás si takto občas (nebo i často) nepovzdechne? Stresu se nedá vyhnout. Jde koneckonců o zcela přirozenou…
Alergie (10)

Pylová alergie
S příchodem jara rozkvetly stromy, keře i květiny. Všude je najednou mnoho barev, vůní a nový život dýchá na nás ze všech stran.…

Se sluneční alergií na kolo i k moři
Blíží se léto, a tak se naše lékárna plní klienty, kteří se chtějí připravit před odjezdem na dovolenou a nakupují v hojném množství…

Sluneční alergie - co dokáže první slunce?
Jaro se již hlásí silným hlasem o slovo, slunce nás jako magnet táhne ven. Táhne nás to všechny ven na vzduch. Vystavujeme svoji pokožku…

Jarní pylové alergie
S příchodem jara očekáváme i krásné počasí a těšíme se na pobyt venku. Přesto toto období může být pro někoho nepříjemná…
Podcast o zdraví
Na vlně zdraví
Nezávisle o zdraví a celostní medicíně. Je možné skloubit klasickou medicínu s doplňkovými léčebnými metodami? Odpovědi na otázky, ve kterých chcete mít jasno.
Přehrát poslední epizodu

Lucie Nestrašilová
Tvořím most mezi vámi a odborníky.
15 let pomáhám lékařům předávat jejich know-how dál.
Věřím, že díky mým rozhovorům pomohu najít cestu i vám.
Bolesti hlavy, oční potíže (5)

Zánět spojivek
Konjunktivitida (zánět spojivek) je onemocnění, které postihuje oční spojivky (tenké blanky na vnitřní straně víčka). Záněty spojivek dělíme…

Není zrno jako zrno
Takové kávové zrno z cukrárny..., už se mi sbíhají sliny. Zrno obilí - obilky - to si umím dobře představit. A co takové ječné…

Bolesti hlavy
Bolest hlavy je jednou z velmi nepříjemných situací, se kterou se setká téměř každý a pro někoho bolest hlavy může představovat přímo…

Migréna
Migrénové bolesti hlavy jsou v mé neurologické praxi častým steskem pacientů. V klasické medicíně se léčebně nabízí podávat jednak…
Rychlé rady přímo ve vašem mobilu
Mít Svět homeopatie v mobilu se vyplatí. Rychlé rady budete mít vždy po ruce.

Cestování (17)

Homeopatická lékárnička na dovolenou
Balíte se na dovolenou, přemýšlíte a píšete si seznam, co vše s sebou potřebujete. Na co byste určitě neměli zapomenout, je dobře vybavená…

Cestovní nevolnost
Letní prázdniny brzy vypuknou, všichni se těšíme na dovolenou. S létem je spojeno také cestování, které ovšem nemusí být pro všechny…

Cestování a průjem
Blíží se čas prázdnin a dovolených, všichni se již těšíme na zasloužené volno a chceme si odpočinek užít co nejvíce. Mnoho z nás…

Dovolená v klidu aneb homeopatika na loď
Kvapem se nám blíží letní prázdniny a po měsících lockdownu a pandemických depresí se chceme opět nadechnout a užít si vytouženého odpočinku.…
Gynekologie (20)

Nepravidelná menstruace a homeopatie
Nepravidelná menstruace je jakákoliv odchylka od menstruačního cyklu a normálního průběhu menstruace. Pravidelná menstruace je závislá na vývoji…

Výtoky
Homeopatie je velmi účinná i při léčbě gynekologických zánětů a výtoků, zvláště kvasinkových, které jsou velmi obtěžující a…

Klimakterické potíže - homeopatie, Bachovy esence a aromaterapie
Vzhledem k tomu, že já sama i spousta žen v mém okolí tímto obdobím prochází, snažím se hledat způsoby, jak co nejlépe zvládnout…

Gynekoložka Svatava Žalmanová: Trápí vás PMS? Zkuste homeopatika
Potíže s otěhotněním, nepravidelná mestruace, premenstruální syndrom a mohli bychom jmenovat dále... Víte, že se i tyto potíže dají…
Kůže (25)

Zánět zvukovodu
V letních měsících navštěvuje ORL ambulance velké množství pacientů se zánětem zvukovodu, který vzniká nejčastěji z koupání…

Mají se uši čistit?
Mají se uši čistit? Kolem tohoto tématu panuje spousta názorů. Odpověď od zkušené ORL lékařky a homeopatky MUDr. Lucie Kozákové naleznete…

Babí léto a obtížný hmyz
Babí léto je v plném proudu, užíváme si krásného slunného počasí, ale možná i u vás začali zase řádit ve větší míře…

Komáři a štípance
Léto přináší s sebou krásné počasí, sluníčko, koupání, procházky, toulání po loukách a lesích. Na těchto cestách můžeme potkat…
Nachlazení a chřipka (17)

Nachlazení a kašel
Podzim už je opět tu a s ním přichází sezóna nejrůznějších nachlazení, kašle, zvýšených teplot a viróz obecně. Můžete se s nimi…

Homeopatická léčba chřipky
Jak léčit chřipku? Může při prevenci či v léčbě chřipky pomoci homeopatie? Jaké jsou nejvhodnější „chřipkové“ homeopatické léky?…

Jak podpořit organismus v době rekonvalescence
Každý z nás jistě zná ten pocit, když po odeznění nemoci je tělo slabé a stále se ještě necítíme „ve své kůži“. Proces rekonvalescence…

Podzimní posilování imunity
S nástupem dětí do škol a školek a s nástupem chladnějšího počasí se jako každoročně začíná zvyšovat počet nemocných s infekcemi…
Oběhová soustava, hemoroidy, křečové žíly (7)

Zahřejme se!
Leden a únor (dokonce i více než polovina března!) jsou zimní měsíce. Když se podíváme kolem sebe, příroda ještě odpočívá, sbírá…

Křečové žíly
Začíná léto, slunce pomalu pěkně ohřívá zem, teplo je všude kolem nás. S přibývajícím teplem se u mnohých z nás začínají…

Šetrná detoxikace lymfy
Lymfatický systém se skládá z lymfatických cév, lymfatických uzlin a vysoce specializovaných orgánů: brzlíku (thymus), sleziny a mandlí.…

Studené ruce a nohy
Na pocit studených rukou a nohou si nejčastěji stěžují ženy a starší osoby. Někdo má tyto potíže spíše v zimním období, nicméně…
Onkologie (3)

Má smysl užívat homeopatika při onkologické léčbě?
Začnu od začátku, od momentu, kdy se člověk podstupující preventivní vyšetření, ze dne na den stane pacientem. Je to šok, málokdo se cítí…

Jak využít metody alternativní medicíny u onkologických pacientů
Onkologičtí pacienti mají zájem o alternativní metody, které mohou doplnit klasickou léčbu. Bohužel o ní nemají dost informací z rukou…

Jmelí – velký pomocník při léčbě rakoviny
V souhře s konvenční léčbou je terapie jmelím pravděpodobně nejvýznamnější metodou, jak zbavit v budoucnu lidstvo hrůzy z onemocnění…
Pohybové potíže (7)

Akutní bolest zad
"Dobrý den, dnes jsem se vzbudila s akutní bolestí zad… Často mívám akutní bolest zad… Včera jsem chtěla zvednout dvouletou dceru a už…

Homeopatie a problémy s klouby
Příchod zimy a chladného počasí sebou přináší častější zdravotní problémy. Nejen v podobě viróz, zhoršení nálad a celkového stavu…

Popel ze sopky Hekla a patní ostruha
„Při každém kroku bodnutí nožem. Je to výstižné. Kdo nezažil, neuvěří. Člověka to nezabije, ale život to řádně znepříjemní. Mám…

Seniorský věk (13)

Osamění seniorů
Jste rádi sami? Samota je pro člověka často potřebným prvkem v životě. Když jsme sami, poznáváme se, můžeme více naslouchat sami sobě,…

Chcete se cítit dobře i v důchodu?
Odchod do důchodu je pro většinu lidí velkým životním zlomem. Obzvlášť pro ty, kteří se rádi realizovali především ve své práci, je toto…

Trápí vás s přibývajícím věkem zažívací potíže?
V seniorském věku se objevují častější potíže se zažíváním. Většinou jde o problémy, které lze nazvat jedním odborným slovem…

„Patient fragile“ – křehký pacient
Na konferenci CEDH v lednu 2019 v Nice mne zaujal jeden medicínsky velmi specifický termín: patient fragile. Tento francouzský termín lze…
Stres, psychické potíže (61)

Vyhořelá na mateřské? Děkuji, nechci.
Přeji krásné podzimní dny všem. Vážené ženy, také jste si toho všimly? Že právě vy stojíte v samém středu života vaší rodiny?…

Nomophobia aneb umíte být bez mobilu?
Vývoj na poli mobilních technologií je stále rychlejší, mobilní telefony stále více ovládají náš život. Nejde jen o telefonování a…

Vliv dlouhodobého stresu závisí i na psychické odolnosti
Dlouhodobý stres má nepopíratelný vliv na lidský organismus. Zajímavé je, že zatímco v běžné populaci se cítí být v takovém stavu…

Každodenní životní pohoda je neustálé hledání rovnováhy
Stres nelze paušálně vnímat jako jednu z „civilizačních“ diagnóz, ale spíš jako součást našeho každodenního života. Přiměřený…
Těhotenství, porod a šestinedělí (17)

Kojení
Plné kojení je snad snem každé novopečené maminky. Kouká na svůj uzlíček štěstí a chce pro něj jen to nejlepší. A kojení mezi to…

Homeopatický plán k porodu porodní asistentky Romany
Mnoho čtenářek se ptá, jaká homeopatika jsou vhodná při přípravě na porod, která si mají s sebou vzít k porodu a jak si poradit…

Podpora pro maminky po porodu
Jedna z prvních cest novopečených maminek vede z porodnice rovnou do lékárny. Potřebují nakoupit pro sebe i miminko vše potřebné.…

Porodní bolest
Vjem určité - individuálně různé - míry bolesti je v naší kultuře součástí fyziologického porodního procesu. Její příčinou ze somatického…
Trávicí potíže (10)

Játra – největší detoxikační orgán v těle
Játra patří k nejvýznamnějším tělesným orgánům. Mají celou řadu pro život důležitých funkcí, ale také největší regenerační…

Také vás trápí funkční zažívací potíže?
Zažívací potíže přivádějí do ordinací homeopatických lékařů řadu pacientů, protože pomocí klasické medicíny je nelze vždy efektivně…

Milujte svá játra, pomohou jim i homeopatika
O Vánocích a silvestrovských oslavách dostala naše játra opět „naloženo“. Zátěží nejsou jen oslavy a společenská setkání, ale…

Stres a málo pohybu zhorší trávení
Příčin špatného trávení může být mnoho, primární nemusí být vždy jen nevhodný jídelníček, ale třeba stres nebo nedostatek pohybu. A přiznejme…
Únava, nespavost (21)

Když přetrvává únava po nemoci
S tímto problémem se může setkat každý, malé dítě či mladý jinak zdravý člověk po běžné chřipce, nebo ten, kdo prošel náročnou…

Bez energie a hrozná únava: zkuste homeopatika!
Malátnost, apatie, vyčerpání. Řada lidí se v těchto dnech cítí energeticky úplně na dně. Proč tomu tak je, jaké mohou být příčiny?…

Nespavost
Není nic lepšího, než spravedlivý spánek, praví klasik. Spánek je velmi důležitý pro obnovu duševních i fyzických sil po každodenní…

Máte chuť na příklad, nebo raději na koláč?
π („pí“) je písmeno řecké abecedy. Označuje matematickou konstantu udávající poměr obvodu kruhu k jeho průměru. Je to zároveň hodnota…
Úrazy, operace (4)

Úrazy a hojení ran
Teplé počasí a sluníčko lákají k pobytu venku a sportování. Pokud dojde k nějakému zranění, homeopatie může být dobrým pomocníkem,…

Drobné úrazy
Taky se vám stává, že jste se svou ratolestí na dětském hřišti a trnete hrůzou, kdy se vašemu nebo některému z ostatních dětí něco…

Příprava na operační zákrok
Podzimní čas a chladné dny jsou obdobím vhodným pro plánované operace a zákroky. Rány se lépe hojí a pacienti v nižších teplotách lépe…

Čeká vás operace?
Operační výkon je v každém případě významným zásahem do integrity lidského těla. Vždy i ta sebemenší operace s sebou nese…
Urologie (5)

Infekce močových cest
Letní dovolenou a koupání může někdy nepříjemně narušit nezvaný zánět močových cest. Pokud jej „chytneme“ hned od začátku, může…

Zánět močových cest bez antibiotik
Potkala jsem kamarádku. Jelikož ví, že se u nás k léčbě různých potíží snažíme využívat sílu bylin, homeopatie a všeho, co…

Močová inkontinence u žen
Kontinence je fyziologickým stavem při uspokojování potřeby vyprazdňování moči. Je to děj komplikovaný a pouze zčásti objasněný, podmíněný…

Pojďme mluvit o inkontinenci!
Samovolný únik moči je velkým psychosociálním problémem, především žen. Něco, o čem se ví, ale málo mluví. Pojďme to změnit… …
Závislosti (3)

Vy ještě kouříte?
Přestat kouřit má smysl v každém věku. Zní to velmi jednoduše, ale podstatné bude „jen“ vaše rozhodnutí zbavit se cigaret. Mít motivaci,…

Hraju, hraješ, hrajeme?!
Nedávno jsem viděl na jednom autě heslo: "Gaming není koníček, gaming je životní styl". Já bych spíše řekl, že je to problém, který se týká…

Boj s démonem alkoholu
Jen těžko si někdy uvědomujeme, že alkohol je legální návykovou látkou. Přitom pravidelné či nadměrné pití může přinášet velkou řadu…
Zuby (5)

Trhání zubů bolet nemusí
Trhání osmiček je noční můrou asi každého z nás. K trhání těchto nejméně populárních zubů dochází nejčastěji neplánovaně,…

Co dělat, když bolí zuby
S podzimem a snižující se venkovní teplotou přibývá plánovaných stomatologických zákroků, protože v teple se všechno hůř hojí.…

Dásně kolem zubů nemají prázdniny
Ještě než se zcela oddáte zaslouženému letnímu odpočinku, dovolím si nabídnout jeden nápad. Co takhle na své vlastní dovolené nebo během…

Bojíte se zubaře?
No řekněte, kdo z vás se nebojí zubaře? Neznám snad jediného člověka, který by k němu chodil rád. Co je taky přitažlivého na tom,…