Onemocnění
Alergie Bodnutí hmyzem Bolest v krku, angína Bolesti hlavy Bolesti zad Gynekologie Hemoroidy, křečové žíly Horečka Chřipka Chudokrevnost Imunita Kašel Kinetóza Kožní potíže Nespavost, únava Operace Porod Rehabilitace Rýma Sport Strach, úzkosti, tréma Stres, smutek, deprese Těhotenství Trávení Úrazy Urologie Zánět spojivek Zuby
Alergické potíže
Sluníčko za okny nám hlásí, že je tu jaro. Příroda se pomalu probouzí k životu a přichází velmi půvabné období roku. Přesto nemalé…

Anémie a pomoc homeopatie
Anémie je definována jako snížený počet červených krvinek a snížená hladina hemoglobinu. Potíže, kterými se anémie projevuje, jsou vesměs…

Bojíte se létání?
Chystáte se na dovolenou letecky? Bojíte se cesty letadlem? Chcete předejít nepříjemným žilním problémům a otokům dolních končetin? …
Alergie (6)

Jarní pylové alergie
S příchodem jara očekáváme i krásné počasí a těšíme se na pobyt venku. Přesto toto období může být pro někoho nepříjemná…

Pylová alergie
S příchodem jara rozkvetly stromy, keře i květiny. Všude je najednou mnoho barev, vůní a nový život dýchá na nás ze všech stran.…

Se sluneční alergií na kolo i k moři
Blíží se léto, a tak se naše lékárna plní klienty, kteří se chtějí připravit před odjezdem na dovolenou a nakupují v hojném množství…

Zkřížené potravinové alergie
Někteří z vás o zkřížené potravinové alergii již slyšeli, některé možná překvapí. Tento druh alergie se týká pacientů, kteří…
Podcast o zdraví
Na vlně zdraví
Nezávisle o zdraví a celostní medicíně. Je možné skloubit klasickou medicínu s doplňkovými léčebnými metodami? Odpovědi na otázky, ve kterých chcete mít jasno.
Přehrát poslední epizodu

Lucie Nestrašilová
Tvořím most mezi vámi a odborníky.
15 let pomáhám lékařům předávat jejich know-how dál.
Věřím, že díky mým rozhovorům pomohu najít cestu i vám.
Bodnutí hmyzem (3)

Babí léto a obtížný hmyz
Babí léto je v plném proudu, užíváme si krásného slunného počasí, ale možná i u vás začali zase řádit ve větší míře…

Poštípání hmyzem pohledem lékárníka
Svědivé štípance od hmyzu nejsou nic příjemného. Správnou a včas zvolenou homeopatickou léčbou snížíme svědění, bolestivost, otok a zamezíme…

Jak se chránit před klíšťaty a hmyzem?
Krásné jarní počasí láká na výlety do přírody. Mě a moji rodinu dny prozářené sluníčkem nenechají v klidu a prostě musíme do lesa.…
Rychlé rady přímo ve vašem mobilu
Mít Svět homeopatie v mobilu se vyplatí. Rychlé rady budete mít vždy po ruce.

Bolest v krku, angína (3)

Bolest v krku
Bolest v krku je jedno z nejčastějších onemocnění zejména podzimního a zimního období. Při mnoha akutních onemocněních hrdla dobře…

Bolest v krku pohledem lékárníka
Bolest v krku je častým důvodem návštěvy v lékárně hlavně v chladných obdobích roku. Většinou si pacienti žádají něco…

Cítíte "knedlík v krku"?
Dobrý den, paní doktorko. Ráda bych se Vás zeptala, jaký homeopatický lék lze užívat na pocit „knedlíku v krku“,
Bolesti hlavy (2)

Bolesti hlavy
Bolest hlavy je jednou z velmi nepříjemných situací, se kterou se setká téměř každý a pro někoho bolest hlavy může představovat přímo…

Migréna
Migrénové bolesti hlavy jsou v mé neurologické praxi častým steskem pacientů. V klasické medicíně se léčebně nabízí podávat jednak…
Bolesti zad (4)

Bolesti zad nejen při práci s počítačem
Bolesti zad jsou spolu s bolestmi hlavy nejčastějším druhem bolestí, s nimiž se praktičtí lékaři setkávají. Ať už akutní, či…

Bolesti zad
Dříve lidi bolely záda z těžké práce, bylo to fyziologické a odpočinek to většinou spravil. Dnes už je vše jinak, těžkou práci za…

Skolióza
Skolióza je trojrozměrná deformita páteře, která nejvíc ohrožuje v dětském věku. Jaké jsou aspekty její léčby a na co si dát pozor?…

Výhřez meziobratlové ploténky
Výhřez meziobratlové ploténky je dnes velmi častou diagnózou. Proč tomu tak je a co s tím?
Gynekologie (4)

Výtoky
Homeopatie je velmi účinná i při léčbě gynekologických zánětů a výtoků, zvláště kvasinkových, které jsou velmi obtěžující a…

Zadržování tekutin v těle a návaly horka v menopauze
Každá žena prožívá menopauzu jinak a její příznaky jsou specifické i pro výběr homeopatického léku. Ten nejlépe zabírá, pokud je…

Využití homeopatických léků při gynekologických zákrocích
Jako porodní asistentka využívám homeopatickou terapii ve své praxi již řadu let. Především pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.…

Jak se vyhnout trápení s výtoky?
Výtok – nevítaný průvodce žen, nebezpečí pro pohlavní zdraví, plodnost i těhotenství. Otázky, na které často odpovídá každá porodní…
Hemoroidy, křečové žíly (4)

Hemoroidy. Účinná pomoc? Homeopatie!
Trápí Vás hemoroidy? Znáte důvěrně nepříjemné pocity a potíže jimi způsobené? Paní doktorka MUDr. Eva Kettmannová vám mimo jiné radí…

Hemoroidy po porodu
Hemoroidy vznikají zánětem křečových žil v konečníku. Mají více příčin: sedavý způsob života, opakované zácpy i průjmy, onemocnění…

Homeopatika nápomocná při hemoroidech
Rozšířené křečové žíly v oblasti konečníku trápí více než polovinu populace. Lidé se stydí o potížích mluvit, a pokud mají…

Máte křečové žíly či hemoroidy? Problém může být ve stravě!
Křečové žíly, otoky nohou, pocit těžkých nohou, hemoroidy. To vše jsou příznaky cévního onemocnění. Víte, že často souvisí se stravou? Vybíráme…
Horečka (3)

Je horečka užitečná?
Horečka je strategicky velmi účinný mechanismus na podporu obranyschopnosti těla. Představuje první údernou sílu našeho těla v boji s infekcí.…

Horečka
Jaký homeopatický lék mohu použít na zvýšenou teplotu svého syna?

Když má dítě horečku
Dnes jsme měli pernou noc. Během včerejšího dne se u syna objevil chrapot, který jsem přikládala mírnému přetažení organismu a studenému…
Chřipka (3)

Homeopatická léčba chřipky
Jak léčit chřipku? Může při prevenci či v léčbě chřipky pomoci homeopatie? Jaké jsou nejvhodnější „chřipkové“ homeopatické léky?…

Chřipka a chřipkové stavy
Chřipka (Influenza) je virové onemocnění způsobené virem chřipky, který se podle specifického antigenu dělí na několik rodů (A, B, C). Tyto…

Viróza a chřipka - komplexní léčba
Různé virové onemocnění spojené s teplotou, bolestmi hlavy a svalů pacienti často chybně označují pojmem „chřipka“. Podle lékařského…
Chudokrevnost (4)

Anémie. Chudokrevnost z nedostatku železa.
Nedostatek železa se projevuje nápadnou bledostí pokožky, celkovou slabostí a únavou, lámavými nehty a zažívacími potížemi...

Podpořte vstřebávání železa homeopatiky!
Může vám homeopatie pomoci v léčbě chudokrevnosti z nedostatku železa? Přečtěte si doporučení paní doktorky Evy Kettmannové, odbornice…

Správnou stravou proti chudokrevnosti!
Železo je pro člověka velmi důležitý prvek. I malý deficit železa snižuje fyzickou výkonnost, zvyšuje překyselení organizmu, zhoršuje…
Imunita (4)

Jak trénovat imunitu?
Ráda bych se s vámi podělila o postřehy a zkušenosti, které jsem získala během 30 let léčení pacientů trpících různými poruchami…

Podzimní posilování imunity
S nástupem dětí do škol a školek a s nástupem chladnějšího počasí se jako každoročně začíná zvyšovat počet nemocných s infekcemi…

Otužování
Taky vás zebe na palcích u nohou, když vidíte někoho jak se sprchuje studenou vodou nebo chodí plavat v zimě do řeky? To druhé také…

Strava nemocného dítěte
Péče o dítě s sebou přináší mnoho radosti a štěstí. Děti ale také marodí, některé občas, jiné častěji a to je pro nás, rodiče,…
Kašel (3)

Nachlazení a kašel
Podzim už je opět tu a s ním přichází sezóna nejrůznějších nachlazení, kašle, zvýšených teplot a viróz obecně. Můžete se s nimi…

Kašel v zimním období
Se změnou počasí na přelomu podzimu a zimy přicházejí i různé neduhy. Nejčastějším problémem, se kterým se setkáváme, je kašel ve…

Akutní bronchitidy
Akutní bronchitidy jsou problémem ve veřejném zdraví, a to zejména pro častý výskyt u dětí a pro možnost vývoje až do obrazu astmatu.…
Kinetóza (5)

Nevolnost při cestování
Auto je pro mě denním společníkem. Jednou za čas se mi poštěstí jet i autobusem, miluji výlety vlakem. Z letadla mám respekt, ale proč…

Trávicí problémy a cestovní průjmy
Čas dovolených je v plném proudu a tak vám přinášíme užitečné rady lékařů, které vám mohou zpříjemnit vaši blížící se dovolenou...…

Cestujeme s pejskem
Konečně nám začalo období dovolených. Máte-li doma pejska, kterého chcete vzít na dovolenou sebou, jistě řešíte, jak zvládne cestu. Pokud…

Na cestovní nevolnost lze vyzrát
Také si v autobuse nemůžete číst, nebo se dívat z okénka po straně? Díváte se nanejvýš dopředu, na nějaký pevný bod v autobusu,…
Kožní potíže (6)

Homeopatie v léčbě bradavic a molusek
Máte problém s úpornými bradavicemi, na které nic nezabírá? Zkuste homeopatickou léčbu. Dokáže zamezit neustále se vracejícím výsevům…

Bradavice pohledem lékárníka
Bradavice jsou nepříjemné kožní útvary, které se nejčastěji vyskytují na rukách a nohou. Jsou způsobené kožním virem a mohou se snadno přenášet…

Neštovice
Neštovice (Varicella) je virové, velmi nakažlivé onemocnění, které probíhá převážně v dětském věku. Nemoc se šíří kapénkovou…

Možnosti homeopatie při léčbě vlasů a nehtů
Zdálo by se, že vlasy a nehty jsou nedůležitou součástí organismu. Ale i tyto problémy nás dokážou významně potrápit. Zejména u žen…
Nespavost, únava (4)

Bez energie a hrozná únava: zkuste homeopatika!
Malátnost, apatie, vyčerpání. Řada lidí se v těchto dnech cítí energeticky úplně na dně. Proč tomu tak je, jaké mohou být příčiny?…

Máte problém se spánkem?
Máte problém usnout, v noci se převalujete ze strany na stranu, slyšíte odbíjení každé hodiny či tikot budíku a přitom tak zoufale potřebujete…

Co dělat, když dítě špatně spí?
Nespavost dětí bývá častý problém, se kterým si rodiče neví rady.

Máte problémy s usínáním?
Každý z nás určitě ví, jaké to je, večer si lehnout a ne a ne usnout. Je možné, že trpíte dlouhodobým stresem, pracovním vyčerpáním…
Operace (3)

Čeká vás operace?
Operační výkon je v každém případě významným zásahem do integrity lidského těla. Vždy i ta sebemenší operace s sebou nese…

Operace žlučníku
Operace žlučníku není v dnešní době nic výjimečného. Lidí, které trápí potíže se žlučníkem je mnoho. Dlouho se snaží problém…

Využití homeopatických léků při gynekologických zákrocích
Jako porodní asistentka využívám homeopatickou terapii ve své praxi již řadu let. Především pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.…
Porod (7)

Homeopatický plán k porodu porodní asistentky Romany
Mnoho čtenářek se ptá, jaká homeopatika jsou vhodná při přípravě na porod, která si mají s sebou vzít k porodu a jak si poradit…

Předporodní období a příprava na porod
Poslední týdny před porodem představuji specifické, tzv. předporodní období (od 37. týdne těhotenství do porodu). Celkově se jedná o čas,…

Porod a jeho význam pro ženu a dítě
„Nikdy mě nepřestává fascinovat moudrost a dokonalá tvořivá schopnost ženského lůna a s ním spojený zázrak okamžiku zrození. Představují…

Podpora maminky po porodu
Jedna z prvních cest novopečených maminek vede z porodnice rovnou do lékárny. Potřebují nakoupit pro sebe i miminko vše potřebné.…
Rehabilitace (6)

Sedím, sedíš, sedíme u počítače!
Když při práci u počítače pociťujete bolesti a problémy v pohybovém systému, nevěšte hlavu a zkuste nejdříve vyzkoušet pár cenných…

Jak nelenošit, když máte sádru!
Vězte, že můžete cvičením podpořit hojení své zlomené ruky nebo nohy. Co dělat, když máte sádru? Má zde své místo i homeopatie?

Tejpování
Tejpování, neboli „oblepování“ lidského těla páskami „tapy“ je dnes velmi moderní. Co se za ním skrývá?

Protahovací cvičení
Existuje mnoho různých názorů na protahovací cvičení, jak se k nim postavit?
Rýma (4)

Prudké ochlazení a... rýma! Jak s ní naložit?
Ačkoli nám toto léto vyšlo dlouho krásné počasí, i přesto se může prudce ochladit, jako se stalo před pár dny. Dostat rýmu pak není…

Akutní rýma
Máte-li doma děti školkou nebo školou povinné, pak dobře víte, jak je dokáže i tak banální onemocnění jako je rýma potrápit. A nejen…

Homeopatická samoléčba akutní rýmy pro pokročilé
Pokud nemáte s homeopatickou léčbou akutní rýmy zkušenosti, vyzkoušejte vícesložkové homeopatické přípravky, které seženete v lékárně…

Jak na rýmu a kašel?
S postupujícím podzimem se počasí začíná ochlazovat, často bývají mlhy a chladné vlhké dny. V tomto období je častější výskyt…
Sport (8)

Sport a homeopatie
Proč je dobré být aktivní a sportovat? Jaké sporty jsou vhodné z pohledu typu osobnosti? Jak se vyrovnat se zdravotními problémy, které sport…

Homeopatie pro běžce
Běh patří v současnosti mezi velmi populární sporty. Jako každá pohybová aktivita s sebou může přinášet menší či větší problémy,…

Homeopatie pro cyklisty
Silniční či horská cyklistika je v posledních letech velmi populárním sportem, nicméně ač se řídíme heslem „sportem ku zdraví“,…

Příprava na lyžařskou sezónu
Chystáte se i letos na lyže? Těšíte se, ale máte obavy, že jste již dlouho nelyžovali? Můžete se dobře připravit! Kromě jiného nezapomeňte…
Strach, úzkosti, tréma (3)

Bojíte se zkoušek, nebo máte trému před vystoupením?
Často se nás ptáte, zda-li existuje nějaké homeopatikum, které by odstranilo projevy trémy a nervozity při vystupování před vícero lidmi, nebo…

Homeopatická pomoc při plachosti a bojácnosti
Mnoho lidí se při setkání s cizími lidmi, když někoho musí oslovit nebo když mluví na veřejnosti, chová velmi plaše a ostýchavě. Možná…

Strach z nemocí
Máte pocit, že svět je nebezpečné místo k žití a za každým rohem číhá nějaké onemocnění? Někteří lidé ano. A tento úhel…
Stres, smutek, deprese (6)

Co nabízí homeopatie proti stresu?
„Jsem ve stresu.“ Kdo z nás si takto občas (nebo i často) nepovzdechne? Stresu se nedá vyhnout. Jde koneckonců o zcela přirozenou…

Jaké jsou typické projevy reakce na akutní stres?
Zdraví je subjektivní pocit pohody psychické, fyzické a sociální. Každý pacient přitom má jiné potřeby a jiné predispozice, jak bude v určitých…

Máte stres z přemíry povinností?
To byl zase dneska den! Nic nestihnu. Sotva zařídím vše kolem dětí a rodiny. Co moje práce? A jak to zítra všechno vlastně bude? Co platí…

Jak zvládnout náročné období po ztrátě někoho blízkého
Když navždy ztratíme někoho, koho jsme měli moc rádi, vždy nás to velmi zasáhne. Smutek a vyrovnání se s touto ztrátou jsou součástí…
Těhotenství (6)

Co ženě přináší jednotlivé fáze těhotenství
Těhotenství se obvykle dělí na tři trimestry. Z hlediska vnímání a prožívání těhotenství ženou je můžeme rozdělit na tři trimestry…

Těhotenství je nový začátek
Příchod nového človíčka na svět je velice očekáváný nejen u nastávající maminky, ale s ní se na něj intenzivně připravuje i miminko.…

Ještě před tím, než se narodí
Milé nastávající maminky, v poslední době se čím dál častěji setkávám s těhotnými ženami, které jsou až do konce těhotenství…

Je „tvrdnutí břicha“ v těhotenství normální?
Děložní stahy (kontrakce) jsou mimovolné kontrakce svalu děložního opakující se v určitých intervalech a intenzitě nejenom během porodu,…
Trávení (7)

Také vás trápí funkční zažívací potíže?
Zažívací potíže přivádějí do ordinací homeopatických lékařů řadu pacientů, protože pomocí klasické medicíny je nelze vždy efektivně…

Milujte svá játra, pomohou jim i homeopatika
O Vánocích a silvestrovských oslavách dostala naše játra opět „naloženo“. Zátěží nejsou jen oslavy a společenská setkání, ale…

Stres a málo pohybu zhorší trávení
Příčin špatného trávení může být mnoho, primární nemusí být vždy jen nevhodný jídelníček, ale třeba stres nebo nedostatek pohybu. A přiznejme…

Syndrom nočního jedlictví
Všichni jsme v noci občas pocítili hlad. Máme na něco dobrého chuť, jsme vzhůru dlouho do noci, přišli jsme pozdě domů, nebo nás prostě…
Úrazy (2)

Drobné úrazy
Taky se vám stává, že jste se svou ratolestí na dětském hřišti a trnete hrůzou, kdy se vašemu nebo některému z ostatních dětí něco…

Úrazy a hojení ran
Teplé počasí a sluníčko lákají k pobytu venku a sportování. Pokud dojde k nějakému zranění, homeopatie může být dobrým pomocníkem,…
Urologie (3)

Děti a problémy s močovými cestami
U malých dětí, zvláště v kojeneckém věku, je často obtížné zjistit infekci močových cest, protože dítě nám nemůže sdělit,…

Infekce močových cest
Letní dovolenou a koupání může někdy nepříjemně narušit nezvaný zánět močových cest. Pokud jej „chytneme“ hned od začátku, může…

Na zánět močových cest vyzkoušejte homeopatika
Záněty močových cest, konkrétně močové trubice a močového měchýře, jsou velmi častým a nepříjemným onemocněním. Mezi možné způsoby,…
Zánět spojivek (1)

Zánět spojivek
Konjunktivitida (zánět spojivek) je onemocnění, které postihuje oční spojivky (tenké blanky na vnitřní straně víčka). Záněty spojivek dělíme…
Zuby (5)

Bojíte se zubaře?
No řekněte, kdo z vás se nebojí zubaře? Neznám snad jediného člověka, který by k němu chodil rád. Co je taky přitažlivého na tom,…

Co dělat, když bolí zuby
S podzimem a snižující se venkovní teplotou přibývá plánovaných stomatologických zákroků, protože v teple se všechno hůř hojí.…

Dásně kolem zubů nemají prázdniny
Ještě než se zcela oddáte zaslouženému letnímu odpočinku, dovolím si nabídnout jeden nápad. Co takhle na své vlastní dovolené nebo během…

Jak vytrhnout „velrybě“ stoličku?
Ne, že bych si někdy o sobě myslela, že mám stoličky jako velryba, ale po mém dnešním zážitku mě žádné jiné adekvátní srovnání…