Tento lék nepoužívám až tak často. Je to zvláštní lék, který se získává z čerstvě hašeného vápna a síranu draselného.

V akutních stavech se používá především na chrapot, ztrátu hlasu a kašel. Je to také důležitý lék na určitý typ bradavic a pomáhá i při špatně se hojících jizvách po popáleninách. Významné jsou rovněž jeho chronické indikace, ale ty patří do kompetence lékaře. Jsou to nejrůznější neurologické potíže vyznačující se postupnou paralýzou (k užitku přijde například u pacientů po cévních mozkových příhodách) a pak je to i lék na postižení kloubů a pohybového aparátu, kde se setkáme se zkracováním šlach a omezením hybnosti kloubů.

Potíže se u těchto pacientů zhoršují v chladu a suchu, naopak se lepší v chladu a vlhku.

Je to lék na chrapot například po dlouhém mluvení či zpěvu, kdy si pacient bude stěžovat na pocit pálení v krku s pocitem jakoby rozedřené sliznice hrdla, který ho nutí neustále pokašlávat. Potíže zlepší doušek studené vody. Podobně i kašel, na který je tento lék indikován, je spojen s pocitem živé rány v oblasti průdušnice a pacient má také pocit, že nemůže dostatečně odkašlat.

V těchto akutních indikacích se Causticum předepisuje v ředěních 5 nebo 9 C a užívá se opakovaně během dne.

Bradavice, které na tento lék dobře reagují, jsou ty, které se vyskytují na očních víčkách, nose či kolem nehtů. V těchto případech se Causticum předepisuje v ředění 15 C 1x denně společně s lékem Thuya occidentalis 15 C.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.