Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatické léky

RUTA GRAVEOLENS (Routa vonná)

Modravě zelený, nepříjemně páchnoucí, 20 až 60 cm vysoký polokeř, jehož jméno je odvozeno z řeckého slova rhyomai = léčit (routa je dodnes užívána jako léčivá rostlina). Hojně roste ve východním Středomoří, ale pěstuje se i u nás. 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

  • následky poranění kloubů,
  • zhmoždění, schvácenost, ztuhlost kloubů,
  • bolestivý tlak v očích,
  • obtíže se zlepšují pohybem a teplem, zhoršují nehybností.

INDIKACE:

Následky poranění kloubu (např. vymknutí), při kterých dochází k poranění tkání v okolí kloubu (šlachy, vazy). Kloub je ztuhlý, zhmožděný a bolestivý. Obtíže se zhoršují v klidu a zlepšují pohybem (bolest ustupuje hned v začátku pohybu), proto se nemocný potřebuje stále pohybovat a rozhýbávat pohmožděný kloub.

Bolesti bederní a křížové části páteře, bolesti sedacího nervu, které jsou horší nehybností a zlepšené pohybem.

Dávkování: 9 CH, 5 granulí 3-4 x denně.

Přetížení očí po zrakové námaze (např. po dlouhodobé práci u počítače nebo při umělém osvětlení), které se projevuje bolestí okohybných svalů, poruchami akomodace a pálivými bolestmi. Bolesti se zlepšují teplem.

Dávkování: 9 CH, 5 granulí 3-4 x denně.
 

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:43

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze