Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatické léky

RHUS TOXICODENDRON (Škumpa jedovatá)

Pojmenování „Rhus“ dostal tento keř z řeckého slova rhein - téci, vzhledem k tomu, že kůra roní pryskyřičnou šťávu. Asi 150 druhů škumpy roste v subtropech, naše podmínky snáší asi 15 druhů, většinou se ale pěstují pouze v botanických zahradách a arboretech. Některé druhy jsou prudce jedovaté a již pouhý dotyk působí vyrážky i těžko hojitelné rány.
 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

Škumpa jedovatá

  • zchvácenost, zhmoždění, ztuhlost, zdřevěnělost,
  • obtíže vzniklé působením vlhkého chladu a vlhka obecně (promočení, prochlazení po předchozím přehřátí – např. prochlazení po fyzicky náročné práci, čekání ve větru po pobytu v bazénu),
  • všechny obtíže se zhoršují nehybností (např. větší bolesti kloubů a páteře v klidu či v noci),
  • všechny obtíže se zlepšují pohybem a teplým obkladem.


INDIKACE:

Postižení kloubů, vazů, šlach a páteře různého původu (revmatické obtíže, výhřez meziobratlové ploténky, obtíže vzniklé po úraze či při virových onemocněních) provázené ztuhlostí a bolestivostí zejména na začátku pohybu („než se rozejde“), výrazně horší v klidu. Zlepšení nastává pomalým a souvislým pohybem (nemocný se neustále pohybuje, jakoby nemohl najít správnou polohu).

Kloubní potíže, které nevznikly úrazem, často souvisí s promoknutím či prochlazením po předchozím zpocení (např. nakupování v zimě, kdy se v obchodě zpotíme a pak rychle vyjdeme ven).

Dávkování: 9 CH, 5 granulí 3-4 x denně.

Chřipkové stavy se schváceností, horečkou, celkovou slabostí a kloubními obtížemi – bolestí a ztuhlostí, které se zlepšují pohybem (nemocný je neklidný a v posteli se stále přetáčí). Horečka je provázená suchostí v ústech a v krku a výraznou žízní na studenou vodu nebo studené mléko.

Onemocnění často souvisí s působením vlhkého chladu (promočení nohou, promoknutí, prochlazení po propocení).

Dávkování: 9 CH, 5 granulí 4 x denně.

Opary na rtech, často při horečkách ale také po promoknutí, či po propocení a následném prochlazení. Lék je vhodný podávat co nejdříve, kdy jsou puchýřky drobné a výsev je provázen pálením a svěděním. Puchýřky postupně splývají do puchýře naplněného nažloutlou kapalinou.

Dávkování: 9 CH, 5 granulí 4 x denně.

Kožní obtíže (např. ekzém, růžovka, růže, pásový opar) charakteristické otokem, výsevem drobných puchýřků nebo červeně zbarvenými skvrnami na kůži (červené plochy se střídají s bledými).

Dávkování: 9 CH, 5 granulí 3-4 x denně.

Chrapot, který je nejhorší ráno, po rozmluvení chrapot ustupuje a znovu se zhoršuje večer (pro únavu hlasivek). Chrapot často vzniká po promoknutí či prochlazení po předchozím prohřátí.

Dávkování: 9 CH, 5 granulí 3-4 x denně.

 

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:50

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze