Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatické léky

Argentum metallicum

Jiné označení:

Argentum

Neustále roste počet pacientů obávajících se toxických účinků chemických léků. Nejlepším důvodem, proč při péči o vlastní zdraví používat homeopatické léky, je právě to, že dokáží vyléčit bez škodlivých vedlejších účinků a navíc jsou vhodné pro všechny věkové kategorie - od novorozenců až po seniory.

Homeopatické léky jsou vhodnou alternativou v léčbě běžných potíží v období těhotenství, kdy je drtivá většina chemických léků kontraindikována.

Další málo známá výhoda homeopatických léků je, že nezpůsobují alergické reakce. To ocení obzvláště pacienti s alergií na antibiotika nebo jiné klasické léky nebo pacienti, kteří měli alergické potíže po léčbě bylinkami.

Pacienti s chronickým onemocněním jater nebo ledvin můžou u běžných akutních nemocí užívat homeopatické léky bez obav z jejich toxicity na rozdíl od klasických léků. To stejné platí i pro diabetiky a další chronické nemoci.

Samotná účinná látka je vysoce zředěná (potencovaná). Jak i latinský název monokomponent prozrazuje, jedná se většinou o výchozí látky rostlinného nebo minerálního původu, ale homeopatika se vyrábí i z hadích a hmyzích jedů, hormonů, schránek živočichů, atp. Zvláštností homeopatické léčby je kromě ředění i způsob výběru léku (více se o homeopatických principech dočtete v rubrice Homeopatie)

Homeopatické léky se rozdělují na monokomponentní a polykomponentní.

Monokomponenty (monokomponentní neboli jednosložkové homeopatické přípravky) se vyrábějí vždy na základě jediné účinné látky a jsou označeny zpravidla jejím latinským názvem, např. homeopatický lék Arnica montana je lék, vyrobený z rostliny prha chlumní (arnika), Ricinus communis je lék ze skočce obecného apod.

Vzhledem k tomu, že jednotlivé monokomponenty mohou být většinou předepsány na různá onemocnění a v různém ředění a dávkování, není na obalu monokomponentních homeopatických přípravků uvedená indikace ani způsob použití. Proto, prosím, vždy dodržujte doporučení odborníka, lékaře-homeopata nebo lékárníka.

Polykomponentní (vícesložková) homeopatika obsahují, jak již název napovídá, několik účinných látek. Jsou určena zejména pro léčbu běžných potíží, jako je např. rýma, virová onemocnění, stres, poruchy spánku apod.

Homeopatické léky mohou být prodávány ve formě granulí (kuliček), tablet, globulí a dražé). Rozpouštějí se v ústech. Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 15-20 minut. U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství čisté (neperlivé) vody. Dítěti se podává buď po lžičkách, nebo postupně dítě vodu s lékem upíjí.

Číslo uvedené na tubě homeopatického léku označuje stupeň ředění léku a písmena CH informují o tom, že se jedná o centezimální ředění dle Hahnemanna, zakladatele homeopatie (o zakladateli homeopatie se více dočtete v rubrice Homeopatie). Homeopatické léky se prodávají v ředěních 5 CH, 9 CH, 15 CH a 30 CH. Ředění 200 CH je vždy pouze na lékařský předpis. Pro lepší představu, například ředění 5 CH znamená, že lék byl vyroben z výchozí matečné tinktury pěti postupnými ředěními, vždy v poměru 1:100. Výběr ředění podléhá jednomu základnímu pravidlu. Čím větší je podobnost mezi příznaky pacienta a příznaky, které vyvolává daná látka, tím vyšší ředění musí být použito a naopak.

Většina homeopatických léků může být použita v rámci několika odlišných onemocnění. Dávkování léku se liší podle charakteru a rozsahu nemoci, rovněž souvisí s celkovým zdravotním stavem pacienta. U monokomponentních homeopatických léků tedy nelze přesně uvést pouze jednu konkrétní indikaci a dávkování.

O užití léku se poraďte se svým lékařem, odborníkem na homeopatii. Svého lékaře-homeopata najděte v sekciHledám homeopata“.
 

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 13:30

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze