Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatické léky

ACTAEA RACEMOSA (Cimicifuga racemosa)

Český název této rostliny je samorostlík, patří k čeledi pryskyřníkovitých. Obsahuje estrogeny (ženské pohlavní hormony). Působí na ženský pohlavní systém, svalovou soustavu a nervový systém. 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

 • Pocit křečovité, spastické bolesti
 • Zhoršení: během menstruace (čím víc krvácí, tím je to horší), zimou a vlhkostí
 • Zlepšení: teplem (např. přiložením termoforu), bolestivost hlavy se ale zlepšuje na čerstvém vzduchu.

INDIKACE:

 • Příznaky premenstruačního syndromu: křeče v břiše, pocit tíhy v podbřišku, bolestivá prsa (hlavně silná bolest pod levým prsem). Dávkování 15 C 2−3x denně po dobu potíží.
 • Nepravidelná a bolestivá menstruace. Často přichází dříve a je silná, bolestivá. Čím intenzivnější krvácení je, tím hůř se žena cítí. Dávkování 3−5x denně 9 C nebo dávka při každém bolestivém zhoršení.
 • Bolestivá ovulace (intermenstruační syndrom). Dávkování 15 C od 7. do 15. dne cyklu 1x denně.
 • Bolestivost v pánvi – bolest se šíří z jedné strany pánve na druhou a často vystřeluje do stehen.
 • Příprava na porod – podporuje přípravu porodních cest a svaloviny, zmírňuje strach z porodu zejména u prvorodiček. Je vhodné ji užívat od 38. týdne těhotenství 1x denně v ředění 15 C. Jak začnou porodní bolesti, podáváme 9 C do pitného režimu.
 • Svalové bolesti v zádech (tzv. písařské bolesti), které jsou po určité námaze. Nejčastěji v oblasti hrudní a krční páteře. Dávkování 9 C 3x denně, nebo při větší bolestivosti i častěji, nebo do pitného režimu.
 • Bolesti hlavy, které vystřelují do očí (někdy i pocit na zvracení), pocit, že mozek je příliš velký a nevejde se do hlavy (9 C 3−5x denně po dobu bolesti).
 • Bolestivost Achillovy šlachy (9 C 3x denně). 
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 02:59

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze