Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Biofeedback... harmonizujte své myšlení

Autor: Mgr. Lucie Šmahelová

Chcete vědět, jak můžete zharmonizovat své myšlení? Víme o metodě, která pomáhá klientům uvést své myšlení do celkové harmonie a díky práci s mírou stresu zklidňuje celý organismus.

 

Ilustrační foto
Zdroj: www.psychologie-biofeedback.cz

Co je biofeedback?

Biofeedback je specifická psychologická metoda, díky které se trénovaný postupně učí, jak harmonizovat své myšlení, konkrétně své mozkové funkce zahrnující schopnosti soustředění, paměti, rychlosti učení a rozhodování na levé hemisféře. Na pravé (emotivnější) potom může trénovat celkovou vyrovnanost a sebevědomí. Během celého tréninku se kontroluje stres, tudíž klient může pracovat s tím, jak ho účinně snižovat.

Jak trénink probíhá?

Klient je pohodlně usazen na křesle, nohy má podložené, je přikrytý dekou. V některých pracovnách dostane na klín i plyšového medvídka, který mu příjemně vrní, pokud klient správně pracuje. Ten je oblíbený nejen u dětí.

Přístroj funguje jako biologická zpětná vazba. Elektroda na hlavě a uších pouze snímá aktuální mozkovou činnost. Klient na monitoru před sebou ihned vidí, jak si vede ve hře, kterou ovládá pouze pomocí vlastního myšlení (např. autíčko se rozjíždí, kytička rozkvete, slon máchne chobotem). Pokud se mu snižuje stres, efektivně se soustředí a cítí se příjemně, hra se začne rozjíždět. Každý má své vlastní tempo a terapeut hru nastaví tak, aby měl každý možnost využít svůj vlastní potenciál. S každým klientem se pracuje individuálně dle jeho požadavků.

Komu Biofeedback pomáhá?

EEG Biofeedback je pro každého, kdo chce zlepšit své mozkové funkce, kdo chce harmonizovat své myšlení. Velmi dobře se osvědčuje u dětí se syndromem ADHD (porucha soustředěnosti a hyperaktivity) a poruchami učení. Pomáhá též při problémech logopedických, spánkových, některých enurézách, při depresivních stavech a stavech vyhoření. Je též využitelný u dětí s poruchou autistického spektra. Díky medvídkovi ho mohou využít i zrakově postižení.

Trénování na přístroji pomáhá klientům uvést své myšlení do celkové harmonie a díky práci s mírou stresu celkově velmi záhy zklidňuje celý organismus.

Pokud se chcete o této metodě dozvědět více, navštivte webové stránky psycholožky Mgr. Lucie Šmahelové - www.psychologie-biofeedback.cz

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Lucie Šmahelová

Autor: Mgr. Lucie Šmahelovápsycholožka

Autorka vystudovala Masarykovu Univerzitu v Brně, Fakultu sociálních studií – obor Psychologie a Sociální politika a sociální práce (bakalářské studium) a následně navazující magisterské studium Psychologie. Zabývá se rodinnou psychoterapií, intenzivní metodickou podporou a supervizí v oblasti psychologie a metodou EEG Biofeedback. Více se o autorce dozvíte zde: www.psychologie-biofeedback.cz

 

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:20

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze