Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Suchý kašel a… puchýře

Autor: Lucie Nestrašilová

Již pár týdnů se potýkáme s hojným výskytem různých viróz, nachlazení. Děti i dospělí bojují všemi prostředky s rýmou, kašlem, bolestmi hlavy. Situace, která nás znepokojuje. Klid a pohoda jsou pryč. Před vánočním shonem se nám to hodí úplně nejméně...

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Když se onemocnění týká nás, tak to zvládáme ještě dobře, ale když jsou nemocné naše děti, je to nepříjemné a stresující. Zejména pokud jsme rodiči dětí malých, školkou či školou povinných. To v nás pak každé smrknutí nebo zakašlání vyvolá obavy, že bude naše ratolest nemocná. Stejně tak jsem to u svých dětí vnímala i já, když se objevily první příznaky kašel nebo nudle u nosu.

Vzpomínám si na asi tři roky starý příběh. Mladší syn kašlal. Jednalo se spíše o suché odkašlávání, podráždění hrtanu, avšak v podstatě trvalé. Když to trvalo druhý den, začali jsme z toho být doma všichni nešťastní. Neustálý kašel nepřestal ani v noci a členové rodiny se postupně vzdalovali co nejdále od dětského pokoje našeho nejmenšího maroda. Přemýšlela jsem, jakou léčbu zvolím. Homeopatické léky, které se jevily býti vhodné, jsem doma bohužel neměla. Jistě to znáte také – doma máme vždy jen ty léky, které akutně nepotřebujeme:-) Zkusila jsem tedy léky klasické, různé sirupy, ale nic nepomohlo. Synův stav se nelepšil, docházelo naopak ke zhoršení. Vrátila jsem se zpět k homeopatii a co nejpřesněji jsem podle projevů kašle hledala homeopatický lék. Pár týdnů před touto událostí jsem se zúčastnila jedné konference, kde si lékaři mezi sebou pochvalovali Drosetux sirup, který prý dobře zabírá právě na suchý kašel. Z knihy „Poznáváme homeopatii“, jsem vyčetla, že nejpřesněji symptomům kašle odpovídá Drosera. Pro jistotu jsem si v lékárně objednala ještě Spongii Tostu. Zvolila jsem ředění 15 C. Homeopatika jsem objednala v lékárně telefonicky a večer po páté jsem si je vyzvedla.

  • TIP: V této souvislosti mě napadá, že to může být dobrý tip pro naše čtenáře. Často se nás v redakci ptáte, kde můžete zakoupit homeopatika. Zkuste se domluvit ve své nejbližší či nejoblíbenější lékárně, zda je možné v případě potřeby objednat homeopatika telefonicky. Pokud jste totiž s nemocným dítětem sama doma, pak se jen těžko vypravíte do lékárny jen proto, abyste objednala tubičky s léky. Myslím, že je i v zájmu lékárníka vám tuto malou službu umožnit. Pokud bude vstřícný, budete se k němu jistě rádi vracet.

Kolem šesté hodiny večer jsem synovi nasadila první dávku Drosetuxu a přidala dávku Drosery. Kolem sedmé hodiny se jeho stav evidentně zhoršil. Sice jsem doufala, že se jedná „pouze“ o možné „homeopatické zhoršení“, ale i tak jsem nevěřila, že se tentokrát dobře vyspíme. Rodina se začala pomalu přesouvat co nejdále od "epicentra kašle" a já jsem se smiřovala s bezesnou nocí. Ten den šel syn spát až kolem desáté hodiny. Do té doby jsem mu dala ještě 3 dávky Drosery, před spaním jsem přidala opět Drosetux. Syn bez potíží usnul a bez jediného zakašlání prospal celou noc! Můj muž ráno nechápal: „Co jsi mu to dala?!“. Kašel skutečně dočista ustal… Bylo to v tu chvíli jako zázrak.

Na to konto vzal homeopatii na milost  i můj manžel a jelikož měl právě z bruslí na nohou velké puchýře, kdy mu jedna noha začala i otýkat, podvolil se a začal se léčit Cantharisem a Arnikou (obojí v ředění 15 C). Otok přes noc opadl a manželovi puchýře byly do dvou dnů pryč. Hojení probíhalo téměř před očima a tak mohl nazout boty a třetí den vyrazit „do světa“.

A protože to všechno tak hezky do sebe zapadlo, třeba moje zkušenost pomůže i vám:-)

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.7.2021 08:46

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze