Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pažraví krokodýlci

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Přinášíme vám další skvělý tip na zdravý recept od naší čtenářky Andrey. Věříme, že ho stejně jako my oceníte:-)

 

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Přichystat dětem chutnou odpolední svačinku není vždy jednoduché. Nejtěžší je to asi, když odpoledne hudebkujeme, nebo máme jiné povinnosti, díky kterým si "sváču" musíme brát s sebou. U nás se osvědčilo listové těsto - to by děti jedly snad každý den. Samozřejmě, snažíme se v nabídce obchodů najít kvalitnější, nejlépe bez ztužených tuků. V některých obchodech se zdravou výživou je k dostání i bezlepkové. Naším posledním objevem jsou "krokodýlci":-)

Ingredience:
olivový olej
1 cibule
2 stroužky česneku
2 mrkve
kus dýně
hrst červené čočky
bazalka (sušená nebo čerstvá)
kvalitní sójová omáčka (například Shoyu. Pokud potřebujeme náplň bez lepku, je vhodná Tamari....)
sůl
umeocet
balíček listového těsta, semínka (lněné, sezam, slunečnice...)
trochu kečupu

Postup:
Cibuli na drobno nakrájíme, osolíme a osmažíme na oleji. Přidáme prolisovaný česnek, nastrouhanou mrkev, nakrájenou dýni a opranou čočku. Smícháme, podlijeme trochou vody a vše dusíme doměkka. Dochutíme sójovou omáčkou a umeoctem. Ponorným mixérem rozmixujeme na hladký krém a necháme vychladnout.

Listové těsto vyválíme na vále vysypaném místo mouky semínky, nakrájíme na obdélníky asi 10 cm x 3 cm. Na každý obdélník dáme lžičku čočkového krému, přeložíme, ale kraje neslepujeme, aby se pak při pečení krokodýlkům otevřely tlamičky:-) Na přeložené obdélníčky v místě ohybu kápneme na oba kraje kečup - to budou oči.

Pečeme na pečícím papíru dozlatova.

Spolužákům nejstaršího syna na školní párty moc chutnaly:-)

Tip: čočkový krém sa dá výborně použít i jako pomazánka na chléb nebo rohlíky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:23

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze