Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Fenomén extrému

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

V naší „nové době“ jsme se začali velmi často ocitat v monotónní rovině. Chybí nám tzv. „fenomén extrému“. Co to je? Pro mě pracovní název cesty k rovnováze a harmonii…

Ilustrační foto

Pokud chceme, aby naše srdce dobře pracovalo, potřebuje vědět jaké to je, když pracuje na maximální výkon a naopak, když pracuje v úplném klidu, tedy ve spánku. Jen tak může naše srdce optimálně přizpůsobovat svou činnost aktuální situaci a najít si zlatý střed, který znamená ideální funkci. Stejné je to i se všemi ostatními strukturami našeho organismu.

I pohybovému segmentu, např. páteři, je nutné jednou za čas ukázat, kde má své mantinely. Vezměme si příklad - mnoho lidí pracuje většinu dne u počítače a krční páteř pracuje v rozsahu pohybu do rotací zhruba 45 stupňů na každou stranu. Jenže naše možnosti sahají až k 90 stupňům na každou stranu. Pokud krajní možnosti organismu nevyužíváme, ani mu je občas nepřipomeneme, ztratí organismus možnost je využít.

Takto bychom mohli pokračovat u všech struktur našeho organismu a zabývat se otázkami, jako je například tato: Kdy jste naposled viděli úplnou tmu? Vždyť ve chvíli, kdy se stmívá se rozsvítí pouliční osvětlení a svítí po celou noc. Navíc nám doma většinou svítí minimálně tři displeje různých elektronických zařízení. Jenže, naše oči potřebují znát i tento extrém v rovině vidění... Nebo - mnohem více se díváme na hranaté objekty, které jsou velmi blízko (tj. město), jenže, oko potřebuje umět vyhodnotit rozdíl, daleko versus blízko... Kdy jsme naposled slyšeli absolutní ticho? Co na to naše uši?... Kdy jsme naposled drželi alespoň jednodenní půst? Co na to náš žaludek? Atd… atd… atd…

I z těchto důvodů vznikají často v organismu tzv. „funkční poruchy“, jakési malé ztráty paměti o tom, jak je to vlastně správně. Zcela logicky z toho vyplývá, že cesta k harmonii vede přes znovuobjevení našich mantinelů v rovině fyzické i psychické.

Zkuste se nad tím zamyslet a vidět své zdravotní potíže i z tohoto úhlu pohledu. Neříkám, že se vyřeší, ale vždy je co zlepšovat:-)

S přáním hodně štěstí a zdraví v novém roce vaše Radana.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.6.2020 22:48

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze