Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Domácí pekárna_tip od fyzioterapeutky Radany

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Našli jste pod stromečkem vánoční dárek, který jste si dlouho přáli? Naše fyzioterapeutka Radana ano. Její vánoční stromeček ukrýval vysněnou domácí pekárnu. O svou radost a první zkušenosti s pečením se rozhodla podělit i s našimi čtenáři...

Ilustrační foto

Celý rok jsem si k vánocům přála domácí pekárnu. Ráda bych se s vámi podělila o své první zkušenosti s pečením chleba a třeba vás i trošku svedla na myšlenku, proč je fajn ji doma mít...

Protože si doma, my dospěláci, o vánočních dárcích říkáme, věděla jsem, že dostanu vysněnou domácí pekárnu. Mé přání mělo hned několik opodstatněných důvodů:

  1. Už delší dobu jsem si nemohla vybrat, který chleba bych jedla, protože… všechny mi připadaly dost bez chuti. Brzy jsem zjistila, že se chleby přiváží do malých pekáren zmražené, nechávají se kynout v „kynárně“ a pak se po rozmražení dopékají. Když jsem se párkrát zmínila, že je chleba již opakovaně připečený, prodavačka mi s klidem odvětila, že to ví, ale že „ONI“ na to mají program a s tím se nedá nic dělat. Po čase jsem zjistila, že mi všechny chleby chutnají stejně. Už druhý den ztvrdnou a jsou vhodné akorát tak na topinky. Nechci jíst jídlo s přemáháním. Navíc ti, kdož máte malé děti víte, jak je těžké stále vymýšlet co udělat k večeři. Chleba s "něčím" je praktická a rychlá večeře. A já si přeji, aby byla i zdravá a chutná.
  2. Jelikož jsem i výživovým poradce, mohla jsem trochu proniknout do „tajů“ označování potravin a jejich složení. Tak například: celozrnný chléb může být nazván celozrnným už tehdy, obsahuje-li 10% celozrnné mouky. Kvalita chleba se samozřejmě odvíjí od surovin, které se používají, a to nejen od druhu mouky, ale také od způsobu její přípravy, uskladnění a stáří. Čím starší mouka, tím je chleba lépe stravitelný. Tím pádem si z něj také více uložíme do "zásob".
  3. Dlouho jsem si lámala hlavu, jak dostat do svých dětí různé druhy semínek, mouky a nestandardních obilovin. Nevím jak vaše děti, ale moje se třeba na sezamové či lněné semínko dívají jak na UFO  Zamíchané do chleba jim nevadí a já jsem klidnější, že mají vše podstatné pro svůj růst.

Zpočátku jsem byla trošku nervózní, zda to budu s pekárnou umět. Sbírala jsem cenné rady od kamarádek a již dopředu jsem si koupila různé směsi do domácích pekáren. První chleba trošku propadl ve svém středu – moc řídké těsto – přečetla jsem si. Nicméně jeho chuť byla fantastická. U dalších směsí jsem si již dovolila tuhost těsta regulovat přidáním mouky nebo vody a výsledky se dostavil. Zatím jsem si netroufla připravit si směs sama, hlavně kvůli koření, ale už se na tento krok moc těším.

A víte co jsem zjistila? Některé ze směsí lze použít i pro přípravu v troubě, což jsem dříve netušila. 

Domácí pekárnu mám teprve týden. Upekla jsem 4 chleby a zjistila jsem, že:

  •   chleba upečený doma je mnohem chutnější
  •   výrazně déle vydrží čerstvý
  •   je rozhodně zdravější
  •   krásně provoní celý byt
  •   všichni se na něj těší a já nemusím poslouchat: „Už zase chleba?!“

Pokud se zrovna rozhodujete, jestli si domácí pekárnu také pořídit, pak neváhejte:-)

Vaše Radana
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.6.2020 00:02

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze