Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vánoce přicházejí... Jak na stres?!

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Vánoce, onen magický svátek, kdy se v tajuplné noci narodí děťátko, nové světlo, které prozáří temnoty a zahrne každého pocitem nevýslovné radosti a štěstí, a každý je nějak obdarován…

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Vánoce mají mnoho podob a tváří. Záleží na tom, jak je kdo prožívá a čemu dává přednost. Nicméně vánoční idylka nemusí být až taková, jak nám prezentují obchodníci, časopisy a ostatní média. Psychologové a psychiatři vědí, že Vánoce jsou obdobím velkého náporu na psychiku, obzvláště na psychiku dnešního zaměstnaného a vytíženého člověka. K obvyklému kolotoči práce – děti – domácnost plus eventuálně nějaké další aktivity přibývá stres spojený s úklidem. Chceme, aby bylo vše nablýskané, čisťounké. Potom honem nakoupit a připravit hory dobrot na svátky. Co možná nejlahodnějších. Samozřejmě nesmí chybět ani stromek, kapra nevyjímaje. No a v neposlední řadě chceme mít nakoupené a krásně zabalené vánoční dárky.

Takže krom běhání po obchodech, ponocování a drhnutí skleniček, podlah a oken se začínají rozhořívat doutnající konflikty a problémy. Profese s trvalou pohotovostí jako nemocniční personál, hasiči, policisté a podobně si losují, kdo stráví svátky v práci a kdo doma. Ti, co o Vánocích do práce nemusí, se zase setkají s rodinnými příslušníky, se kterými se celý rok míjejí, nebo se jim raději vyhýbají. Na někoho na druhé straně čekají jen čtyři mlčenlivé zdi a hluchý telefon...

Jako lékař mám zkušenost, že v tomhle období snad každému pomohou esence Beech a Vine Bachových esencí, které nám umožní lépe tolerovat jiné lidi a jejich myšlenky, činy i pocity. Ale své uplatnění najde vícero z nich. Například Chicory pro ty, kteří se cítí být manipulováni – rodiči, partnerem, či jinými osobami, s nimiž se často setkávají a které jim diktují svoje představy, jež musí být splněny stůj co stůj. Potom třeba Holly, kdy k okolí pociťujeme přímo vztek až nenávist a toužíme po pomstě křivdy, ať již skutečné, nebo domnělé. A těm osamělým a smutným, krom kousku projeveného zájmu a lásky, pomohou prosvětlit šeď jejich dní například esence Mustard, Willow (cítí se jako oběť osudu), Gorse, který jim navrátí naději na lepší zítřek, a Heather – ta zase pomůže odpoutat mysl od zaujetí sama sebou a může člověku napomoci spíše pomáhat ostatním než litovat sama sebe.

Z homeopatických léků najde uplatnění například Ignatia amara 15 C. Je vhodná na akutní zármutky a zklamání s tichým smutkem, vzdycháním a zamlklostí. Pro lidi smutné a stranící se společnosti může být k užitku i Natrum muriaticum 15 C. 

Nezapomeňme však ani na osvědčené homeopatické léky jako Arnica montana 9 C – když už nás úklid a shoppingový maratón začnou zmáhat. Na svátky je dobré mít i zásobu homeopatického léku Nux vomica 9 C – pomůže játrům při vánočím hodování.

Doufám, že vám vánoční svátky přinesou opravdu to pravé světlo a prožijete je v pohodě, lásce a kruhu svých blízkých.

Váš MUDr. Jaroslav Čupera

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.9.2019 13:00

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze