Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak v klidu přežít Vánoce?

Autor: MUDr. Jaroslav Čupera

Vánoce, onen magický svátek, kdy se v tajuplné noci narodí děťátko, nové světlo, které prozáří temnoty a zahrne každého pocitem nevýslovné radosti a štěstí, a každý je nějak obdarován…

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Vánoce mají mnoho podob a tváří. Záleží na tom, jak je kdo prožívá a čemu dává přednost. Nicméně vánoční idylka nemusí být až taková, jak nám prezentují obchodníci, časopisy a ostatní média. Psychologové a psychiatři vědí, že Vánoce jsou obdobím velkého náporu na psychiku, obzvláště na psychiku dnešního zaměstnaného a vytíženého člověka. K obvyklému kolotoči práce – děti – domácnost plus eventuálně nějaké další aktivity přibývá stres spojený s úklidem. Chceme, aby bylo vše nablýskané, čisťounké. Potom honem nakoupit a připravit hory dobrot na svátky. Co možná nejlahodnějších. Samozřejmě nesmí chybět ani stromek, kapra nevyjímaje. No a v neposlední řadě chceme mít nakoupené a krásně zabalené vánoční dárky.

Takže krom běhání po obchodech, ponocování a drhnutí skleniček, podlah a oken se začínají rozhořívat doutnající konflikty a problémy. Profese s trvalou pohotovostí jako nemocniční personál, hasiči, policisté a podobně si losují, kdo stráví svátky v práci a kdo doma. Ti, co o Vánocích do práce nemusí, se zase setkají s rodinnými příslušníky, se kterými se celý rok míjejí, nebo se jim raději vyhýbají. Na někoho na druhé straně čekají jen čtyři mlčenlivé zdi a hluchý telefon...

Jako lékař mám zkušenost, že v tomhle období snad každému pomohou esence Beech a Vine Bachových esencí, které nám umožní lépe tolerovat jiné lidi a jejich myšlenky, činy i pocity. Ale své uplatnění najde vícero z nich. Například Chicory pro ty, kteří se cítí být manipulováni – rodiči, partnerem, či jinými osobami, s nimiž se často setkávají a které jim diktují svoje představy, jež musí být splněny stůj co stůj. Potom třeba Holly, kdy k okolí pociťujeme přímo vztek až nenávist a toužíme po pomstě křivdy, ať již skutečné, nebo domnělé. A těm osamělým a smutným, krom kousku projeveného zájmu a lásky, pomohou prosvětlit šeď jejich dní například esence Mustard, Willow (cítí se jako oběť osudu), esence Gorse, která jim navrátí naději na lepší zítřek, a Heather – ta zase pomůže odpoutat mysl od zaujetí sama sebou a může člověku napomoci spíše pomáhat ostatním než litovat sama sebe.

Z homeopatických léků najde uplatnění například Ignatia amara 15 C. Je vhodná na akutní zármutky a zklamání s tichým smutkem, vzdycháním a zamlklostí. Pro lidi smutné a stranící se společnosti může být k užitku i Natrum muriaticum 15 C. 

Nezapomeňme však ani na osvědčené homeopatické léky jako Arnica montana 9 C – když už nás úklid a shoppingový maratón začnou zmáhat. Na svátky je dobré mít i zásobu homeopatického léku Nux vomica 9 C – pomůže játrům při vánočním hodování.

Doufám, že vám vánoční svátky přinesou opravdu to pravé světlo a prožijete je v pohodě, lásce a kruhu svých blízkých.

Váš MUDr. Jaroslav Čupera

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Jaroslav Čupera

Autor: MUDr. Jaroslav Čuperalékař, odborník v homeopatii, člen HLA

"Homeopatii jsem začal studovat ještě jako student medicíny a tak tato jedinečná léčebná metoda doprovází celou moji kariéru lékaře. Používám ji denně k prospěchu své rodiny i pacientů při léčení nejrůznějších potíží, vážných i méně vážných, a díky své specializaci v intenzivní medicíně vím, že takto mohu pomoci i pacientům v nejvážnějších stavech. Homeopatie je šetrná, ekologická, univerzální a především účinná, což prokazují i nesčetné vědecké studie."
 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:58

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze