Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

SOUTĚŽ UKONČENA_Finále série vánočních soutěží je tu!

Autor: Lucie Nestrašilová

A jsme ve finále! Za týden rozsvítíme poslední svíčku na adventním věnci a na druhý den budou vánoce. Série našich vánočních soutěží je ve finále. Zvolněte tempo, odlehčete předvánoční stres, na chvilku se zastavte a zasoutěžte si s námi ještě jednou, v tomto roce již naposled...

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Pravidelní čtenáři Světa homeopatie již ví, že úvodem každého kola představujeme jednu z našich poraden. Dnes je na řadě poradna rehabilitační a její tvář PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.. Radana je tělem i duší fyzioterapeut. Homeopatii zařadila mezi své terapeutické možnosti již v roce 2005. Velmi ji těší, že může své děti, blízké okolí, ale i mnoho pacientů často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se mimo jiné věnuje i předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů. Radana je velmi aktivní i ve spolupráci se Světem homeopatie, čímž obohacuje řadu našich čtenářů. Její články patří mezi velmi oblíbené, a to nejen ty z pracovního, ale i "obyčejného" života. Pokud vás trápí nějaký pohybový problém, obraťte se na ni v rámci Rehabilitační poradny. Ráda vám poradí, jak se svými potížemi naložit. 

A nyní jdeme do finále. 5. kolo vánoční soutěže = 5 výherců. A protože finále by mělo být mimořádné, máme pro vás i mimořádné ceny. Ty do soutěže věnovali naši dlouhodobí partneři, společnost Boiron a nakladatelství Grada. Neváhejte, zodpovězte naši soutěžní otázku a vyhrajte jednu z těchto cen: Homeodent (homeopatická zubní pasta), Arnigel, cestovní lékárničku na homeopatika, aneb zakladač na 20 monokomponentů, knihu Homeopatie a děti od MUDr. Tomáše Karhana, kniha Cvičení a sport v těhotenství.

Dnešní soutěžní otázka zní:

Která významná žena, misionářka a humanitární pracovnice otevřela v roce 1950 své první charitativní homeopatické zařízení v Kalkatě?

a) Matka Tereza
b) Jody Williams
c) Jessica Lange

Nápovědu na soutěžní otázku hledejte v rubrice "Homeopatie/Slavní lidé a homeopatie". Správnou odpověď zasílejte na e-mail redakce: info@svethomeopatie.cz. Soutěž bude ukončena v pátek 21.12.2012.

Sledujte rubriku „Soutěžte se Světem homeopatie“. Máme pro vás připravenu řadu soutěží i v Novém roce 2013!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.5.2020 22:49

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze