Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

SOUTĚŽ UKONČENA_VYHRAJTE VE 3.KOLE VÁNOČNÍ SOUTĚŽE!

Autor: Lucie Nestrašilová

Třetí kolo vánoční soutěže je tady! A protože se jedná o kolo třetí, odměníme tentokrát 3 výherce. Neváhejte a soutěžte s námi. Tento týden o novou knihu!  

Eliška
Zdroj: Ludmila Kindlová

V rámci 3. kola soutěže vám představíme další z našich poraden, velmi oblíbenou Veterinární poradnu. V rámci ní se o naše čtenáře starají dvě mladé akční veterinární lékařky, MVDr. Lada Paulů a MVDr. Mirka Menclová. Obě lékařky homeopatie oslovila již během studia na vysoké škole. Lada se ve své každodenní veterinární praxi stará zejména o větší zvířata - krávy, koně, zvířata na farmách, atp. Mirka se zase zabývá spíše psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou, co dorazí k ní do ordinace. Homeopatie jim pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro ně, ale i pro jejich blížké, rodinu, nebo majitele domácích mazlíčků. 

Obě lékařky píší pro Svět homeopatie i články ze svého lékařského života. Dělí se tak s našimi čtenáři o cenně nabité zkušenosti přímo "z terénu". Jejich texty jsou totiž autentické, živé, vykreslují příběhy, s nimiž si jako lékařky musí umět poradit. Pokud jste majiteli domácího mazlíčka nebo i většího zvířete, neváhejte, a vyzkoušejte rady našich milých lékařek. Najdete je buď ve formě článků v naší rubrice "Domácí mazlíčci" nebo můžete využít anonymní Veterinární poradnu a zeptat se jich přímo na problém, které vašeho domácího mazlíčka trápí...

A nyní můžeme přejít k pokračování naší vánoční soutěže. 3. kolo rovná se 3 možní výherci!

Dnešní soutěžní otázka zní:

Jak se jmenuje jeden z nejslavnějších a nejvíce citovaných autorů Ameriky vlastním jménem Samuel Langhorne Clemens, který byl velkým zastáncem homeopatie a dokonce se o ní zmínil i ve velmi uznávaném románu "Yankee z Connecticutu na dvoře krále Artuše"?

a) John Steinbeck
b) Mark Twain
c) Tom Clancy

Nápovědu na soutěžní otázku hledejte v rubrice "Homeopatie/Slavní lidé a homeopatie". Správnou odpověď zasílejte na e-mail redakce: info@svethomeopatie.cz. Soutěž bude ukončena na druhou adventní neděli, 9.12.2012.

Výherce, který správně zodpoví naši soutěžní otázku bude v rámci redakce vylosován (losujeme pouze správné odpovědi.)

Na jakou výhru se můžete těšit?

Skvělého průvodce veterinární homeopatií pro vaše domácí mazlíčky, autorů - lékařů - MVDr. Michaely Švaříčkové a MVDr. Václava Holzbauera "Poznáváme homeopatii - Jak šetrně léčit psy a kočky".

Sledujte rubriku „Soutěžte se Světem homeopatie“, každý týden na vás čeká nové překvapení!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2020 06:03

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze