Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Kašel

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

V homeopatii existují desítky léků na kašel, vybíráme je na základě příznaků jakými je charakter kašle (suchý, dráždivý, záchvatovitý atp.), co a kdy příznaky zhoršuje, jaké má pacient průvodní příznaky a tak dále.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Vzhledem k tomu, že volba monokomponentního léku pro různé typy kašle je pro laiky poměrně složitá, pro samoléčbu kašle u zánětu horních i dolních dýchacích cest doporučujeme přírodní prostředek sirup Stodal. Tento sirup obsahuje kromě bylinných extraktů i několik homeopatických monokomponent. Právě díky tomuto komplexnímu složení účinkuje u vlhkého kašle jako expektorans (podporuje odkašlávání) a u suchého kašle má tlumivý efekt.

Sirup Stodal je vhodný pro děti od 1 roku.
Dávkování pro děti od 1 roku: 1 čajová lžička 3-5x denně
Dávkování dospělí a mladiství: 1 polévková lžíce 3-5x denně

Z fytoterapie na usnadnění odkašlávání při zahlenění doporučujeme z osvědčených receptů našich babiček: sirup z listů břečťanu nebo sirup ze smrkových výhonků a zevně potírat hrudník tymiánovým krémem.

U kojenců a malých dětí se poměrně často vyskytuje záchvatovitý noční kašel s nutkáním na zvracení, doporučujeme tuto homeopatickou kombinaci:

  • IPECA 5 C + DROSERA 30 C

Dávkování: od každého léku 10 granulí do 100 ml studené neperlivé vody, před použitím zamíchat, upíjet v rytmu kašle. Každý den zamíchat nový roztok.

Po podání těchto dvou léků se záchvaty kašle velmi rychle zklidní a většinou kašel do 48 hodin odezní, nebo výrazně změní charakter.

Již naše babičky používaly při kašli prsní zábaly. Dětský eukalyptový bio balzám doporučujeme při kašli, nachlazení a dýchacích potížích. Obsažené oleje mají antimikrobiální účinky, zlepšují prokrvení pokožky a ulehčují dýchání. Tento balzám vtíráme do hrudníku, zad a reflexních plošek chodidel.

U všech uvedených doporučení platí: pokud nedojde ke zlepšení do 48 hodin, konzultujte stav s ošetřujícím lékařem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 18:09

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze