Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kašel

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

V homeopatii existují desítky léků na kašel, vybíráme je na základě příznaků jakými je charakter kašle (suchý, dráždivý, záchvatovitý atp.), co a kdy příznaky zhoršuje, jaké má pacient průvodní příznaky a tak dále.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Vzhledem k tomu, že volba monokomponentního léku pro různé typy kašle je pro laiky poměrně složitá, pro samoléčbu kašle u zánětu horních i dolních dýchacích cest doporučujeme přírodní prostředek sirup Stodal. Tento sirup obsahuje kromě bylinných extraktů i několik homeopatických monokomponent. Právě díky tomuto komplexnímu složení účinkuje u vlhkého kašle jako expektorans (podporuje odkašlávání) a u suchého kašle má tlumivý efekt.

Sirup Stodal je vhodný pro děti od 1 roku.
Dávkování pro děti od 1 roku: 1 čajová lžička 3-5x denně
Dávkování dospělí a mladiství: 1 polévková lžíce 3-5x denně

Z fytoterapie na usnadnění odkašlávání při zahlenění doporučujeme z osvědčených receptů našich babiček: sirup z listů břečťanu nebo sirup ze smrkových výhonků a zevně potírat hrudník tymiánovým krémem.

U kojenců a malých dětí se poměrně často vyskytuje záchvatovitý noční kašel s nutkáním na zvracení, doporučujeme tuto homeopatickou kombinaci:

  • IPECA 5 C + DROSERA 30 C

Dávkování: od každého léku 10 granulí do 100 ml studené neperlivé vody, před použitím zamíchat, upíjet v rytmu kašle. Každý den zamíchat nový roztok.

Po podání těchto dvou léků se záchvaty kašle velmi rychle zklidní a většinou kašel do 48 hodin odezní, nebo výrazně změní charakter.

Již naše babičky používaly při kašli prsní zábaly. Dětský eukalyptový bio balzám doporučujeme při kašli, nachlazení a dýchacích potížích. Obsažené oleje mají antimikrobiální účinky, zlepšují prokrvení pokožky a ulehčují dýchání. Tento balzám vtíráme do hrudníku, zad a reflexních plošek chodidel.

U všech uvedených doporučení platí: pokud nedojde ke zlepšení do 48 hodin, konzultujte stav s ošetřujícím lékařem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováodborný garant, Vice-president HLA, alergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou a  odbornou garantkou Světa homeopatie. Stála  u jeho tvorby a aktivně se podílí na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schůsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Světhomeopatie ji inspirují vlastní pacienti jakož i její čtyři děti.. Odborné kruhy obohacuje jako Viceprezidentka Homeopatické lékařské asociace a lektorka mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

 

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2018 14:17

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze