Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Veselý adventní kalendář naší fyzioterapeutky Radany

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Také si lámete hlavu jaký vybrat adventní kalendář? Ráda bych vám napsala o tom, jak mne před dvěma roky inspirovala má kamarádka. Třeba motivuji i vás.

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Každý rok jsem řešila, jaký adventní kalendář dětem vybrat. Znáte to, čím větší výběr, tím těžší volba. Buď je velmi drahý, nebo je čokoláda nekvalitní. V dnešní době je vlastně velmi těžké poznat, co vůbec čokoládou je a co není...

Před dvěma roky vyrobila má kamarádka mé dceři adventní kalendář. Pro každý den vytvořila malé překvapení, které originálně zabalila. Balíček pak pomocí šňůrky připevnila na ramínko na šaty. Dcera byla nadšená! Její očička naprosto zářila. Každý balíček byl pro ni překvapením. Někdy našla jen oříšky, někdy něco lepšího. Nicméně samotné rozbalování byl rituál, který jsme si všichni užili.

Pochopila jsem, že z adventního kalendáře se tak můžeme radovat všichni:-)

Já sama nemám tolik času jako má kamarádka, ale nápad mě velmi nadchl. Zvolila jsem tedy podobnou variantu a už se těším na advent. Koupila jsem malé papírové sáčky. Na každý sáček jsem namalovala malý obrázek a číslo. Pro dceru jsem volila motivy holčičí, pro syna autíčka - miluje traktory, bagry a rakety. Však to znáte…

Do sáčků jsem nakoupila různé čokoládové bonbóny. Sáček s bonbónem jsem na horním okraji přehnula a děrovačkou udělala dírku pro provázek. Balíčky jsem upevnila na šatní ramínko. Musím konstatovat, že můj adventní kalendář není tak krásný jako ten od kamarádky, ale přesto z něj mám obrovskou radost a chtěla jsem se s vámi o tuto radost i nápad podělit.

Třeba se mezi vámi najdou také maminky nebo babičky, které mají po večerech trošku času a rádi se realizují v kreativní výtvarné sféře. Určitě to zkuste!

Hodně zářivých očiček a úsměvů vám přeje vaše Radana

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.8.2019 11:31

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze