Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Umíte relaxovat?

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Slovo relaxovat se v dnešní době stalo velmi zprofanovaným termínem, který využívá mnoho firem pro zvýšení atraktivity svého produktu. Od cestovních kanceláří přes knihy, vína, sladkosti… Možná je to také proto, že klid a relaxace nám opravdu chybí nejvíc…

Ilustrační foto

V problematice relaxace platí snad víc než jinde „...to se snadno řekne, ALE…“ jak?

V první řadě byste si měli říct, co vám vnáší klid do duše, co vás uvolní, co je vám příjemné, co máte rádi. Něco takového by vám mohlo navodit relaxaci. Slovo relaxace znamená v obecném překladu uvolnění. Ne vždy se jedná o uvolnění, které odpovídá fyzickému odpočinku, tedy klidnému sedu nebo lehu, případně spánku. Řada lidí potřebuje k relaxaci právě pohyb, vybít přebytečnou energii.

Uvolnění a odpočinek v klidu

Na co myslet, když chci relaxovat?

Vytvořte si podmínky pro relaxaci. Neměli byste být rušeni zbytečnými senzorickými vjemy, to jsou např. zrakové a sluchové vjemy. Vyzkoušejte, jestli se lépe uvolníte za úplného ticha, nebo jestli vám vyhovuje hudba. Někdo se lépe uvolní u relaxačních seancí, které jsou tzv. vedené slovem. Mimochodem, můžete najít ve svém okolí místo, kde je úplné ticho? Případně pouze zvuky přírody?

Tepelná pohoda

Při relaxaci byste neměli cítit ani horko, ani chlad. Pokud zvolíte polohu vleže na zemi, počítejte s tím, že vzhledem k tomu, že se vaše tělo nehýbe produkuje mnohem méně tepla a můžete mít rychleji pocit chladu.

Pokud se přece jen vyskytne nějaký rušivý element, např. náhlý nepřirozený zvuk, nechte jej v mysli volně plynout. Můžete si třeba představit, že je to jen informace, která plyne kolem vás a skrze vás, ale vy jí teď nebudete zpracovávat.

 

Uvolnění a odpočinek v pohybu

Pokud chcete relaxovat pohybem, neklaďte si žádné cíle ani ultimata. Zvolte pouze činnost. Někdo potřebuje zvolit časový limit, protože bez něj by byl zbytečně nervózní. Někoho naopak časový limit znervózní. Při aktivitě se můžete pokusit nechat myšlenky volně plynout, jako film, který běží na obrazovce vedle vás, ale vy jej teď nechcete hodnotit ani sledovat. Zvolte mírné tempo! Snaha odpoutat se od nutkavých myšlenek může na začátku relaxace vést k neúplnému soustředění a při vyšším tempu se můžete zbytečně poranit.

Nenechte se odradit prvními neúspěchy. V dnešní uspěchané době se často musíme relaxaci učit. Důležité je zařadit ji do svého programu:-)

V relaxaci mohou pomoci také homeopatické léky:

NUX VOMICA 9 C – 5 granulí 2x denně - při pocitu fyzického a intelektuálního přetížení. Další symptomy tohoto léku najdete v jeho bližším popisu: svethomeopatie.cz/hledam_homeopatika.php

 

 


 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:28

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze