Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

SOUTĚŽ UKONČENA_Vánoční soutěž pro vás...

Autor: Lucie Nestrašilová

A je to tady! Rozjíždíme druhou ze série našich vánočních soutěží! Neváhejte, zapojte se do soutěže a vyhrajte skvělou knihu. 

Eliška
Zdroj: Ludmila Kindlová

V naší první soutěži jsme avizovali, že každá ze soutěží se bude vztahovat k jedné z poraden Světa homeopatie, v nichž lékaři a další odborníci odpovídají na dotazy čtenářům. Průběžně vám tak představíme odborníky, na které se můžete s důvěrou obrátit a vyřešit svůj akutní zdravotní nebo nutriční problém.

Než vyhlásíme druhou soutěž, seznámíme vás s Liduškou (věřím, že mi toto familiérní oslovení promine:-), resp. nutriční poradkyní Ing. Ludmilou Pszczolkovou, která je dle mého názoru prototypem člověka, který si ze všeho nejvíce přeje, aby byli lidé zdraví. Liduška nejen, že pracuje mnoho let pro lékařku, velmi zkušenou homeopatku a homeopatie je pro ni velmi blízká, ale jako maminka třech dětí denodenně řeší, co bude její rodina jíst. Léta "mateřské praxe" doplnila i vzděláním v oblasti nutričního poradenství a nyní je nejen pro náš redakční tým, ale i pro naše čtenáře vyhledávanou poradkyní pravě v oblasti zdravé výživy. A tak pokud chce některá z nás zhubnout, druhá přibrat, dítko té třetí má alergii na lepek a nebo jen nevíme, co zrovna o víkendu upečeme, voláme nebo píšeme Lidušce - její rady nás nikdy nezklamou. Dokonce i já jsem léta odolávala obecným radám o zdravém životním stylu, neb jsem je vnímala jako pouhý "reklamní trik". Seznámení s Liduškou můj životní styl převrátilo vzhůru nohama a jejím doporučením nakonec podlehla i moje nemalá rodina:-)

Jak svou dosavadní životní pouť popisuje sama Liduška?

"S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho."

Myslím, že více není třeba dodávat a můžeme začít soutěžit:-)

V jakém městě byla v letech 1914-1916 umístěna homeopatická nemocnice, která splňovala náročné požadavky na lékařskou péči o nemocné a zraněné z rané fáze 1.světové války?

a) Neuilly
b) Nice
c) Lyon

Správnou odpověď zasílejte na e-mail redakce: info@svethomeopatie.cz. Soutěž bude ukončena na první adventní neděli, 2.12.2012.

Výherce, který správně zodpoví naši soutěžní otázku bude v rámci redakce vylosován (losujeme pouze správné odpovědi.)

Na jakou výhru se můžete těšit tentokrát?

Skvělého průvodce homeopatií pro vás a vaše děti, autorek MUDr. Miriam Kabelkové, MUDr. Kateřiny Formánkové, MUDr. Ilony Ludvíkové "Poznáváme homeopatii - jak se léčit šetrně"

Nápovědu na soutěžní otázku hledejte zde: Homeopatická nemocnice

Sledujte rubriku „Soutěžte se Světem homeopatie“, každý týden den na vás až do vánoc čeká spousta překvapení!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2020 04:16

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze