Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Arnika a její „vedlejší“ účinky

Autor: Lucie Nestrašilová

Můj 5ti-letý syn o uplynulém víkendu odehrál hokejový turnaj. Na tom by nebylo nic zvláštního, neb žákovských hokejových turnajů se odehrálo jistě mnoho.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Zápletka je však v tom, že jsme do poslední chvíle nevěděli, zda na turnaj pojede. V úterý totiž onemocněl. Dostal rýmu, kašel, vypadal opravdu velmi bledě. Jelikož se ve školce v posledních dnech objevila spálová angína, obávala jsem se, že se mu nevyhne. Podala jsem mu hned přírodní sirup na kašel, vitamínový Narosan a abych předešla zánětu středouší, neb se mu rýma dostane vždy do uší, začala jsem mu pravidelně (4x denně 5 granulí) dávat i osvědčené homepatikum Kalium muriaticum v ředění 9 C. Pro jistotu jsem druhý den ráno navštívila paní doktorku Věru Budkovou, dětskou lékařku, která je zkušenou homeopatkou. U ní mám vždy jistotu, že synovi vybere tu nejvhodnější léčbu. Paní doktorka provedla veškerá potřebná vyšetření a zjistila, že je syn „pouze“ nachlazen. S radostí jsem přijala zprávu, že nás spálový bacil minul.

No a teď zpátky k hokeji. Nechala jsem syna doma, aby se řádně vykurýroval. V neděli ho čekal turnaj, na který se nesmírně těšil, ale který by pochopitelně v případě onemocnění absolvovat nemohl. Pokračovala jsem v podávání homeopatik a sirupů. Na doporučení paní doktorky jsem upravila ředění (není nad osobní vyšetření lékařem, který homeopatii opravdu umí) a snažila jsem se ho držet v klidu. Za 3 dny byl v podstatě zcela zdráv a účast na turnaji byla téměř jistá.

Začala jsem však řešit jiný problém. Po týdnu odpočívání, bez tréninku a jakékoli pohybové aktivity se dalo očekávat, že po prvních minutách zápasu bude unaven. Vsadila jsem tedy na osvědčenou Arniku montanu 9 C. Ráno jsem mu dala dávku 5 granulí, před zápasem dalších 5. První utkání ze tří odehrál pln nadšení a energie. Radostné emoce z toho, že je opět po týdnu na ledě, byly silnější než potenciální únava. Druhý zápas odehrál stále ještě v pohodě, ale před třetím zápasem se na něm začala projevovat únava. Nasypala jsem mu na ledě do pusy dalších 5 granulí Arniky a doufala, že se postaví opět na nohy. Ve třetím zápase se totiž rozhodovalo o konečném umístění. Kluci mohli být stříbrní nebo poslední, bramboroví. Děti bojovali ze všech sil. Obětavě skákali do střel, jezdili za pukem, jak jen to šlo. Únava na nich však byla znát. Arnikou povzbuzený benjamínek naší rodiny však vydržel do poslední vteřin bojovat a 10 vteřin před koncem dal rozhodující gól! Jeho tým slavil skvělé vítězství a stříbrné medaile. Arnika přišla na řadu i po radostném vítězství. Po zápase jsem mu pro rychlejší regeneraci a ke snížení fyzické únavy dala dalších 5 granulí a pokračovala jsem tak i po příjezdu domů.

Je večer, 20 hodin. Energie mého syna je na samém vrcholu. Kromě toho, že mnoha rozličnými pohyby povzbuzuje Slavii v televizním hokejovém utkání (jakoby toho hokeje dnes nebylo málo…), zaměstnal staršího bratra pexesem, snědl „půl lednice", přelézá sedačku zleva doprava, shora dolů a ve vaně si zahrál na mrštnou rybku, ještě neustále poskakuje a u toho bez přestávky mluví. Je prostě jak „vystřelená“ raketa. Můj muž to okomentoval slovy: „To jsi mi neřekla, že má ta Tvoje Arnika vedlejší účinky!“. Ano, musím mu dát za pravdu. A ačkoli my, rodiče, již padáme únavou a energie našeho syna se zdá býti pro nás dnes již nezvládnutelná, přesto jsem ráda, že se dal po náročném dni díky Arnice tak rychle dohromady. Jen doufám, že homeopatie nebude nikdy brána ve sportu jako „doping“:-)

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2020 07:30

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze