Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

SOUTĚŽ UKONČENA_Vyhrajte s námi v sérii vánočních soutěží!

Autor: Lucie Nestrašilová

Vánoce se blíží, obchody prosvětlené vánočními světýlky volají své zákazníky ke koupi vánočních dárků. Nevíte, co letos koupíte? My vám s dárky pomůžeme.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Vyhlašujeme sérii vánočních soutěží, v nichž můžete vyhrát dárek a tím pak obdarovat někoho z rodiny, kolegu z práce, babičku s dědečkem nebo blízkou kamarádku. Doufáme, že vás současně budeme i inspirovat a výběr dárků pro vás bude letos méně stresující.
Sledujte rubriku „Soutěžte se Světem homeopatie“, každý týden den na vás až do vánoc čeká spousta překvapení!

Každá z našich soutěží se vztahuje k jedné z poraden, v nichž lékaři a další odborníci odpovídají na všetečné dotazy našim čtenářům. Průběžně vám tak představíme odborníky, kteří s námi spolupracují a současně nahlédneme hlouběji do tajů a historie homeopatie. 

První soutěž se váže k Homeopatické poradně. V rámci této poradny odpovídají v průběhu týdne celkem tři lékařky, odbornice na homeopatickou léčbu. Paní doktorka Věra Budková, Renata Sikytová a Kateřina Formánková. Všechny tři mají z homeopatií dlouholeté zkušenosti. Jak říkáme – jsou s homeopatií v každodenním kontaktu.

MUDr. Věra Budková říká: „Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Paní doktorka Kateřina Formánková je zase přesvědčena, že vzhledem k neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby, a to zejména u dětí. V dětském věku mohou homeopatika významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší. Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH. Přála by si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů.

Zkušenost paní doktorky Renáty Sikytové pak praví, že homeopatie je vynikající preventivní léčbou, je velmi účinná u nekomplikovaných akutních stavů, kde zkracuje dobu léčení a snižuje počet recidiv. Významnou roli však hraje i při léčení chronických nemocí (zde jsou obvyklé kombinace homeopatických a klasických léků), kde pomáhá zlepšit funkční stav, omezuje některé nežádoucí účinky klasických léků a často umožní výrazné snížení jejich dávek. Homeopatie je metoda s dlouhou tradicí a jasnými pravidly, která směřuje k obnovení zdraví.

Všechny tyto lékařky se o úspěšnosti této šetrné léčebné metody přesvědčily zejména díky své mnohaleté praxi.

My se vás v dnešní otázce ptáme, který britský přírodovědec a zakladatel evoluční biologie se přes svůj počáteční skepticismus úspěšně vyléčil právě pomocí homeopatické léčby?

a) Philip Henry Gosse
b) Charles Darwin
c) Richard Owen

Správnou odpověď zasílejte na e-mail redakce: info@svethomeopatie.cz. Soutěž bude ukončena v neděli, 25.11.2012.

Výherce, který správně zodpoví naši soutěžní otázku bude v rámci redakce vylosován (losujeme pouze správné odpovědi.)

A co můžete vyhrát?

Originální kalendář „Homeopatie a znamení zvěrokruhu“ v ceně 250,- Kč!

Nápovědu na soutěžní otázku hledejte zde:
http://svethomeopatie.cz/cs/340-prekvapivy-pribeh-charlese-darwina-a-jeho-homeopaticke-lecby

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.9.2020 08:29

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze