Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kašel, rýma... aneb školka plná bacilů

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

A už je to tady! Venku se prudce ochladilo a onemocněních horních cest dýchacích přibývá. Ráno se ve školce šatnou prolíná kašel, smrkání, děti jsou unavené… 

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Rodiče musí do práce, takže s dítkem „šup do kolektivu“ a uvidíme, jak to dopadne. Na jednu stranu to chápu. Jako matka právě zdravého dítka již méně, neb se samozřejmě obávám, že se bacily po školce roznesou a nakonec doma nezůstane jen to jedno kašlající dítko, ale rovnou půlka třídy. To je však realita, s níž nic neudělám. Budu-li k sobě upřímná, i já dám jednou za čas svého syna do školy s mírným kašlem se slovy: „Teď bude kašlat až do jara, to je normální“. Je pravdou, že od té doby, co má od lékaře vybraný homeopatický konstituční (terénní) lék je to s jeho nemocemi „zlaté“. 

Nicméně viróza potká v průběhu chladných měsíců zřejmě každého z nás. „Podzimní období, kdy se zvyšuje nemocnost, je pro děti velmi těžké. Zejména děti do 5 let, které nemají zralou imunitu, jsou často umisťované do kolektivů, kde nejsou zcela zdravé děti. Navíc mají velmi malé "anatomické prostory" a tak je od prosté rýmy jen malý krůček k onemocnění uší, hrdla i plic.“, říká dětská lékařka-homeopatka MUDr. Věra Budková. „Velmi podstatnou roli hraje i nedostatečná rekonvalescence. Ideální je ponechat si dítě po nemoci v domácí péči, a to po dobu nejméně tří týdnů. Neboť další infekty, s nimiž se dítě v kolektivu setká, zhoršují reakční způsob obrany a pak většinou infekty končí podáním antibiotik i léků na alergii.

Dávám paní doktorce Budkové za pravdu, ale přiznejme si, pokud nejste žena v domácnosti, který zaměstnavatel vám umožní měsíční nemocenskou „dovolenou“? Pokud navíc nemáte k ruce babičky nebo chůvu, pak moc možností nemáte.

V naší homeopatické poradně řeší lékaři podobná onemocnění často. Jako například paní doktorka Budková, která řešila dotaz paní Petry, jejíž 4 letá dcera již třetím týdnem pokašlává. Její onemocnění se projevilo rýmou a kašlem a protože po pár dnech vypadala celkem fit, dala jí maminka s mírným kašlem zpět do školky. Týden na to měla 2 dny teplotu a stěžovala si na bolest uší. Maminka naštěstí ví, že s bolestí uší si umí hezky poradit homeopatika, což potvrdil i následný nález z ORL. Malá Míša šla tedy opět do školky, ale do týdne se u ní projevila únava, bolest hlavy, ucpaný nos. Její stav se zhoršoval na čerstvém vzduchu.

U malé Míši se pravděpodobně jedná o virový recidivující infekt. Proto jsem mamince pro akutní stav onemocnění doporučila toto léčebné schéma:

Oscillococcinum 3x denně 1 tubu – po dobu 3 dnů
Belladona 9 C - 4x denně 5 granulí (4 dny)
Kalium muriaticum 9 C - 4x denně 5 granulí (souběžně s Belladonou po dobu 4 dnů)

Pokud by se Míša v noci probudila, doporučila jsem podání homeopatického léku Pulsatila 15 C v dávce 5 granulí jednorázově.

U „školkových“ dětí vždy doporučuji vyhledat lékaře-homeopata, který po důkladném rozhovoru najde dítěti jeho terénní homeopatický lék.“

Zkratkou k vašemu lékaři, odborníkovi v homeopatii, může být naše rubrika „Hledám homeopata“.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2020 09:08

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze