Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Daviscupové sdílení...

Autor: Lucie Nestrašilová

Úvodem otevřeně přiznávám, že nevím, jestli své pocity svěřuji těm „správným“ webovým stránkám, ale proč ne, říkám si. Jsem jejich šéfredaktorkou, tak proč by naši čtenáři nemohli nahlédnout do našich privátních životů…

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Důvod proč váhám je, že vlastně nevím, do jaké míry zajímá naše čtenáře vítezství našich tenistů ve 100. ročníku Davis Cupu. Jelikož jsem měla tu čest být v 02 aréně o tenisovém víkendu přítomna, ráda budu s vámi sdílet onu národní hrdost, kterou jsem cítila jako málokdy. Být u toho, kdy naši tenisté naprosto neuvěřitelně a dalo by se říci i nečekaně zvládli porazit favorizovaný tým Španělska, byl jedním z mých nejkrásnějších zážitků v životě. Možná někoho napadne, co je tak úžasného na tom, koukat na tenisty běhající s raketou po kurtu, ale věřte, je na tom hodně. V hale bylo po celé 3 dny a zejména ten třetí, vítězný, cítit neuvěřitelné sdílení. Což v době, kdy to mnoho lidí nemá snadné, kdy se lidé spíše odcizují a všude kolem slyšíme jen hněv a nadávky, je obdivuhodné. Tady však byla cítit radost, neskutečné emoce, napětí, přátelství…

Byli zde studenti, lidé středního věku, rodiče s dětmi, ale i senioři. Všichni na jednom prostoru, v jeden čas, sdílející jedno jediné velké přání. Zapsat se do historie. Vždyť příležitost vyhrát v jednom roce Hoffmannův pohár, Fed Cup a Davis Cup, už nemusí zažít ani naše děti, vnuci… A síle tohoto okamžiku odpovídala i atmosféra, která byla všude kolem nás. Pozitivně naladěných 15ti tisíc lidí rozdávalo úsměvy na všechny strany. Já byla na akci se svým mužem a 5ti letým synem, kterého atmosféra pohltila natolik, že vydržel 8 hodin sledovat boj českých tenistů – a to ne v klidu, ale trvale křičící „Česko do toho“, „Radku do toho“, „Tooomáš Berdych!“. Když jsem s ním pak po vítězství zpívala českou hymnu (kterou zná nazpaměť už od svých 3 let), tekly mi slzy dojetím a myslela jsem u toho na svého tátu, který již není mezi námi, ale který moc bojoval o to, aby se podařila Sametová revoluce. Napadlo mě, že kdyby viděl Ivana Lendla v 02 aréně na jednom kurtu s našimi vítězi, věděl by, že i přes všechny současné společenské problémy, se revoluce podařila.

A i když se nám dnes ráno nechtělo nikomu vstát z postele, můj muž nemůže hýbat rukou, neb si fanděním zablokoval páteř, já nemůžu telefonovat, neb můj vykřičený hlas má volume na minimum a můj nejmladší syn po cestě do školy v autě usínal, radost v nás a věřím, že i v mnoha z vás, ještě dlouho zůstane.

Přeji vám všem radostný a pozitivní týden:-)
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 02:00

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze