Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Andreina rychlá večeře

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Nejen naše aktivní čtenářka Andrea řeší, co uvaří své rodině k večeři. Mělo by to být rychlé, chutné a zdravé...

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

O víkendu se nám má venku zase ochladit... Po těch teplých dnech, kdy nám všem k večeři stačil salát, budu muset přijít s něčím teplým. Jenomže, po odpoledním návratu domů – z hudebky nebo jiných kroužků, následném psaní úkolů, cvičení na housle a cello, na vaření moc času nezbývá. Ale maminka si MUSÍ umět poradit. Hlavně, když se Adámek každý večer zeptá: „A máme rýži?“ Abychom neměli jen rýži, rozhodla jsem se přidat i trochu bílkoviny. Tentokrát to bude jídlo bez lepku i bez mléka - Adámek má intoleranci na laktózu.

Ingredience:

3 polévkové lžíce oleje
1 dl čočky
kousek mořské řasy
1 dl studené vody
bobkový list
hrst loupaného dýňového semínka
5 dl rýže natural
1l vařící vody

Do hrnce nalijeme studenou vodou, nasypeme opranou čočku, přidáme bobkový list a řasu a vaříme 10 minut.
Poté nasypeme dýňové semínko a opranou, okapanou rýži, osolíme, přidáme olej a zalijeme vařící vodou. Přikryjeme a pomalu vaříme, až se nám všechna voda vstřebá.

Toto jídlo si můžeme uvařit i předem, po uvaření zabalit do deky a najít „překvapení“ až když už všem kručí v
břiše. A teplá večeře je hotová.

Je výborná se salátem – polníčkem nebo s kvašenou zeleninou (pickles).

Dobrou chuť!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:54

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze