Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Betynka

Autor: MVDr. Lada Paulů

Betynka je asi nejdrobnější čivava jakou jsem viděla. V době kdy jsme se setkali poprvé, jí byly asi 4 roky. Začala mít problémy po připouštění (ale ještě se nevědělo, jestli je březí nebo ne). Trpěla nechutenstvím, zvracela.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Tento problém řešila kolegyně za pomocí klasické medicíny. Jelikož se později březost potvrdila, dávali jsme to s tím do souvislosti.

Ke mně se dostala asi 8 týdnů po porodu. Štěňata už byla odstavená (asi týden byla bez mléka). Dva dny zvracela natrávenou potravu nebo jenom žaludeční šťávy. Stála nahrbená nebo se stáčela do klubíčka. Po štěňatech začala vylysávat (na hlavičce a nožičkách), což je stav u fen po laktaci velmi častý. Souvísí s nedostatky ve výživě. Stále se klepe.

Z dalšího rozhovoru s majitelkou jsem se dozvěděla, že Betynka trpí trávicími problémy od malička. Je to vyloženě chovací pes (chováním se uklidní). Je hodná, přítulná a mazlivá. Když je na vyšetřovacím stole, je klidná, stojí u majitelky. Ať ji člověk vyšetřuje jak chce, nikdy se neožene. Kolegyně o ní řekla, že je to „velmi charakterní pes“. Cizí lidi ji nevadí, ráda se s nimi mazlí, ale musí mít na blízku „svoje lidi“. Spí s páníčkama v posteli, ideálně schovaná pod peřinou. Ve žrádle je vybíravá. Co sežere jeden večer, další nechce. Miluje piškoty a tučné nesnáší. Od malička mívá po zátěži stavy, kdy se jí rozjedou nohy, špatně se jí dýchá a chrčí. Dostala Arsenicum album 15 C 1x/den a Colocynthis 9 C, když se začne stáčet do klubíčka. Do dvou dnů se přestala stáčet, trávicí problémy ustaly o něco dříve. Velmi rychle začala přibírat na váze, psychicky se zklidnila a začala zarůstat srstí.

Pak jsem ji viděla asi o rok a půl později. Během té doby ji majitelé znovu připustili. Březost i následná laktace probíhaly bez problémů. Teď začala být neklidná, klepala se, chrčela. Po dávce Arsenica alba 200 C, se stav velmi rychle stabilizoval.

Proč Colocynthis? Pro tento lék je typická křečovitá bolest, která nutí pacienta stáčet se do klubíčka nebo si lehá na polštář (tlak ulevuje od bolesti), hlavu může spouštět dolů.

Proč Arsenicum album? Betynka ho dostala jako svůj „konstituční lék“. Pacienti jsou neklidní, zimomřiví a slabí, vyčerpaní, hubení. Špatně snášejí změny a narušení stereotypů. Mívají problémy se srstí (včetně vypadávání srsti). Lpějí na svou čistotu (velmi výjimečně je uvidíte špinavé). V ordinaci jsou „důstojní“ a trpělivě snášejí „příkoří“, kterých se na nich lékař dopouští.

Jediné co mi nešlo na mysl, bylo, že Betynka a její majitelka absolutně popíraly tvrzení „jaký pán, takový pes“. Majitelka byla korpulentnější, velmi vyvinutá paní. Velmi přátelská, usměvavá, bezprostřední, prostě s arsenickým typem neměla nic společného. Říkala jsem si, že je to asi ten případ, kdy si majitel najde psa opačného ražení, aby ho „uzemňoval“. A pak jednou přišel páníček (ke kterému Betynka více tíhne). Měl kolem 165 cm, poměrně hubený pán, upravený a distingovaný. Jen jsem se usmála, jak to všechno hezky funguje:-)
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 17:46

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze