Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Andrein "bezlepkový" Halloween

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Andreiny recepty nejsou ve Světě homeopatie žádnou novinkou. Receptem tohoto víkendu je její "haloweenský" tip, a to dokonce pro celiaky! Nechte se inspirovat i vy.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

"Mamko, mohly by k nám zítra holky na návštěvu? Co kdybychom je pozvali na halloweenskou oslavu?", zeptal se náš nejstarší syn Jergušek.

Nejdříve jsem to odmítla, nechtělo se mi pro děcka vymýšlet program. Jak znám našeho prvorozeného, vím, že by to musel být program s výzdobou. Ale on tak moc prosil a navíc se nabídl, že si zábavu vymyslí sami. "Výzdoba může být jen jednoduchá, mamko!" Nakonec jsme synovu přání "podlehli".

Jelikož má jedna z holčiček celiakii, bylo nutné nachystat něco, co může jíst i ona. K večeři si děti daly rýži a samy si upekly dýni - ochutily si ji podle sebe a byla skvělá!

Příprava mlsky zůstala na mne. A tak jsem se s nejmladší Klárinkou pustila do pečení sušenek. K jejich výrobě budete potřebovat:

110 g másla
110 g třtinového cukru
100 g kukuřičné mouky hladké
40 g pohankové mouky hladké
30 g kakaa
1/2 čajové lžičky kypřícího prášku
cca 1 dl vody

Všechny suché složky smícháme, přidáme změklé máslo a pomalu přidáváme vodu (možná jí budete potřebovat více, možná méně, záleží na mouce, resp. na množství vody, které absorbuje). Z ingrediencí vypracujte měkké lepivé těsto. Pak vymodelujte malé kuličky, které položte na plech vyložený pečícím papírem a trochu je stlačte. Na některé sušenky jsem dala do středu malou lžičku marmelády (dětem chutnaly víc bez ní).

Sušenky měly velký úspěch!

Tip: Pokud nemusíte držet bezlepkovou dietu, můžete bezlepkové mouky nahradit 140 g celozrnné mouky jemně mleté. Užijte si krásný Halloween!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.5.2022 13:52

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze