Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Andrein "bezlepkový" Halloween...

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Andreiny recepty nejsou ve Světě homeopatie žádnou novinkou. Receptem tohoto víkendu je její "haloweenský" tip, a to dokonce pro celiaky! Nechte se inspirovat i vy...

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

"Mamko, mohly by k nám zítra holky na návštěvu? Co kdybysme je pozvali na halloweenskou oslavu?, zeptal se náš nejstarší syn Jergušek.

Nejdříve jsem to odmítla, nechtělo se mi pro děcka vymýšlet program a jak znám našeho prvorozeného, vím, že by to musel být program s výzdobou... Avšak hrozně moc prosil a nabídl se, že zábavu si vymyslí sami a že
výzdoba může být jen jednoduchá. Nakonec jsme tedy s manželem synovu přání "podlehli".

Jelikož má jedna z holčiček celiakii, bylo nutné nachystat něco, co může jít i ona. K večeři si děti daly rýži a samy si upekly dýni - ochutily si ji tak, jak myslely, že bude pro ně nejlepší. A byla!:-)

Příprava mlsky zůstala na mne. A tak jsem se s nejmladší Klárinkou pustila do pečení sušenek.

Chcete-li je také vyzkoušet, budete potřebovat:

110 g másla
110 g třtinového cukru
100 g kukuřičné mouky hladké
40 g pohankové mouky hladké
30 g kakaa
1/2 čajové lžičky kypřícího prášku
Asi 1 dl vody

Všechny suché složky smícháme, přidáme změklé máslo a pomalu přidáváme vodu (možná jí budete potřebovat více, možná méně, záleží na mouce - na množství vody, které absorbuje). Z ingrediencí vypracujte měkké lepivé těsto. Pak vymodelujte malé kuličky, které položte na plech vyložený pečícím papírem a trochu je stlačte. Na některé sušenky jsem dala do středu malou lžičku marmelády (dětem chutnaly víc bez ní).

Sušenky měly velký úspěch! Takový, že Jergušek říkal: "Tyhle nám, maminko, peč častěji, abychom je měli pořád doma!" No... na Vánoce je určitě zopakujeme:-)

Tip: Pokud nemusíte držet bezlepkovou dietu, můžete bezlepkové mouky nahradit 140 g celozrnné mouky jemně mleté.


 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.5.2020 16:42

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze