Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Stěhování trochu jinak...
Autor: Lucie Nestrašilová
Nevím, jaké zkušenosti se stěhováním máte vy, ale vzhledem k tomu, že já jsem se za posledních 10 let stěhovala asi 25x, domnívám se, že ty mé nejsou nezanedbatelné. Letos jsem si však říkala, že je to naposled. Kde beru tolik optimismu? No tak dobře – nikdy neříkej nikdy – já vím:-)

Zdroj: Lucie Nestrašilová
Všechny mé stěhovací manévry se v minulosti odehrávaly mezi bytečky menšími či většími, pokoji na ubytovnách kultivovaných i těch méně, dočasným útočištěm u rodičů, u kamarádky. To letošní stěhování však bylo v něčem zcela nové. Stěhovala jsem se s rodinou poprvé do rodinného domku.
Jelikož jsem si byla jista, že jsem již „stěhovací profík“, otázky typu: „A už balíš?“ „Kolik krabic máš připravených?“, „Zvládneš to?“, mě nechávaly ledově klidnou. „Po tolika pokusech mě nemůže NIC překvapit!“, odpovídala jsem na všetečné otázky a cítila se býti v pohodě. Ono to vlastně všechno začalo už „výhružkami“ okolí, které nám neustále dokola v mnoha podobách sdělovalo: „Počkejte, jaká je se stavbou domu práce! To bude hrůza! Počkejte ty problémy!“… Jenže, štěstíčko se tentokrát na nás obrátilo čelem a černé myšlenky a předpoklady dramatu se nekonaly. Takže "stěhování to už bude brnkačka“, říkala jsem si.
A ono to šlo opravdu celkem v pohodě, až na to, že při zabalení 128. krabice velikosti 60x40x40 jsem si říkala: „Jak je možné, že jsem dokázala nashromáždit tolik věcí?!“ Naštěstí stěhováci byli fajn, takže krabice byly nastěhovány celkem rychle a hurá: „Můžeme začít bydlet!“
Jenže… pak to všechno začalo, aneb – První ráno v novém...
„Kde jsou kartáčky na zuby?!" Mám šampón, nemám fén, pojedu s mokrou hlavou... Dětská zubní pasta nám stačí. Pohádky v TV nejdou. Malý Vašík nemá ponožky, starší syn nemá boty, já nemám kabelku - s doklady a peněženkou! Co bude chybět mému muži, nezjišťuji, raději sedám do auta, mizím z místa činu a odvážím děti do školy a školky. Ha, nemizím - dálkové ovládání od vjezdové brány jsem půjčila elektrikářům. "Nééé, jak dostanu auto ven?!" Musím vzbudit manžela. Moje existence je prozrazena… Vyrážíme o 20 minut později. Po 2 minutách jízdy: „Kde mám iPhone?!“. "Maminko, já Ti ho ale položil na stůl!", sděluje mi nejmladší syn. Aha, telefon posloužil místo pohádky. Nevadí, mám ještě služební telefon. Vybitej. Vracíme se domů… A já se těším na každé nové ráno!:-)
O tom, jak jsme se nakonec zabydleli, ale třeba i o tom, co udělá požární čidlo umístěné přímo nad parní troubou ve chvíli, kdy tu parní troubu otevřete nebo, jak se spí za krásnými, ale celoskleněnými dveřmi, o tom zase někdy příště:-)
Nicméně – nebyla bych to já, kdybych se byť v závěru nezmínila o „homeopatickém dopinku“. Pro Ty, kdo se na stěhování teprve chystají, mám aktuální tipy, čím si vybavit „stěhovací lékárničku první pomoci“:
- Arnika Montana 9 C – skvělý homeopatický lék na fyzickou únavu – v průběhu stěhování užívejte 3x denně 5 kuliček
- Nux vomica 9 C – na podrážděnost, nervozitu a s tím spojené střevní potíže. Dokonce se po ní dobře spí:-) Dávkování: 2x denně 5 kuliček. Máte-li „plnou hlavu“ toho, co ještě musíte udělat – dejte si jednu dávku ještě před spaním:-)
- Argentum nitricum 15 C – při stěhování je zcela běžné, že člověk trpí pocitem, že stále něco nestíhá, je uspěchaný, neklidný, stále v pohybu, tzv. „začne dělat více projektů najednou“, ale má problém dotáhnout práci do konce. Neklid a nervozita se zlepšuje sladkými pokrmy a sladkostmi, které ho uklidňují. Pokud je to váš případ, užívejte 3x denně 5 kuliček
- Rhus toxicodendron 9 C – pokud to přece jen „fyzicky“ přeženete, při chůzi dostáváte křeče do nohou, chodidel, lýtek nebo rukou, které se zlepší protažením, pomoci Vám může právě Rhus – užívejte 3x 5 kuliček po 2 hodinách, následující den 2x
- Arnigel – při stěhování tu a tam něco spadne – někdy vedle vás, jindy se „to“ do nás trefí – v případě úrazu ošetřete postižené místo Arnigelem
Tak a hurá do toho!
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích