Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Obdarujte své blízké a přispějte na dobrou věc...

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Hana Váňová

Máme pro Vás tip na originální vánoční dárek. Obdarujte své blízké krásným kalendářem "Homeopatie a znamení zvěrokruhu", který u příležitosti 5.výročí svého založení vydala Homeopatická lékařská asociace. Jedná se o mimořádnou příležitost!

Homeopatie a znamení zvěrokruhu
Zdroj: MUDr. Tomáš Janíček

Jak kalendář vypadá? Obsah a formu kalendáře popisuje nejvýstižněji předsedkyně Rady HLA, paní doktorka MUDr. Hana Váňová:

"5. výročí založení Homeopatické lékařské asociace (2.7.2007) - je to dlouhý nebo krátký čas? V dnešní době přemíry informací a rychlého vznikání a zanikání různých spolků a organizací si dovolím tvrdit, že je to dostatečná doba na to, aby naše asociace prokázala svou životaschopnost.

Trvalým cílem HLA je přinášet informace o možnostech a limitech homeopatie jako regulérní léčebné metody v kontextu dnešní medicíny. Homeopatie je návrat ke kořenům. Je součástí podstaty toho, co je věčné tady a teď. Vychází ze starých zákonitostí, a přesto se její pochopení dynamicky vyvíjí v souladu s poznatky současné vědy. Spojení uměleckých fotografií lékaře - homeopata Tomáše Janíčka a myšlenek našich předchůdců nám pomáhají tuto podstatu poznat a přijmout. Umění a homeopatie čerpají ze světa energií, zachycují a předávají informace v určité specifické podobě.

Homeopatie je léčebným uměním založeným na porozumění hlubším souvislostem v kontextu s Řádem. Pochopí-li tuto skutečnost co nejvíce lidí, podaří se léčit nejen člověka, ale i zvířata a rostliny, a tak vrátit SVĚT K JEHO ROVNOVÁZE, což je skutečné zdraví. Zdraví je stav dynamické rovnováhy. Proto náš kalendář není na určitý rok, ale vychází ze stále se opakujícího cyklu znamení horoskopu. Na připomínku síly přírodních cyklů a nás jako součástí jednotného vesmíru…"

A jak můžete koupí kalendáře přispět na dobrou věc? 

Možná to víte, možná ne, ale Homeopatická lékařská asociace je občanské sdružení, které sdružuje výhradně lékaře a veterinární lékaře, kteří praktikují homeopatii v rámci své každodenní praxe. Činnost lidí spojených s HLA je většinou dobrovolná a jelikož chceme, aby lidé měli snadnější a zejména lékaři garantovaný přístup ke kvalitním informacím, snažíme se dělat spoustu věcí, kterými Vám homeopatii přibližujeme... Jedním ze zásadních projektů, kterým jsme se otevřeli směrem k široké veřejnosti je webový portál Světhomeopatie.cz. Najdete zde vše, co o homeopatii potřebujete či chcete znát. Každé písmenko, každá stránka, však něco stojí. Koupí kalendáře tak uděláte dvě dobré věci v jednom - obdarujete své blízké a podpoříte činnost Homeopatické lékařské asociace a tím i existenci Světa homeopatie. My vám pak na oplátku můžeme slíbit, že tady budeme pro vás i nadále...

Děkujeme vám.

Lucie, šéfredaktorka

 

Malá ochutnávka a informace o kalendáři:

Formát: celobarevný A3 (oboustranný)

Cena: 250,- Kč (vč. DPH)

Kalendář je k dostání výhradně v kanceláři HLA, Národní 11, Praha 1. Můžeme Vám ho poslat i na dobírku. Pro objednání pište na e-mail: info@hla-homeopatie.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Hana Váňová

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Hana Váňová

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Hana Váňová praktický lékař, odborník v homeopatii, akupunkturista, členka Rady HLA

MUDr. Hana Váňová je členka Rady Homeopatické lékařské asociace a členka Mezinárodní rady pro klinickou homeopatii Conseil d´orientation CEDH se sídlem v Paříži, lektorka CEDH (Mezinárodní škola klinické homeopatie pro lékaře) a jako praktická lékařka-homeopatka působí v Litovli.

Motto: "Homeopatii praktikuji více než 20 let. Již si bez ní svou lékařskou praxi ani běžný život neumím představit. Přináší mi velké uspokojení. Často jsem byla v minulosti bezradná v případech, kdy jsem pacienty, podle potřeby i ve spolupráci s kolegy specialisty, vyšetřila a neshledala žádnou závažnou diagnózu - výsledek zněl: funkční potíže. Dnes v těchto situacích předepisuji cíleně vybrané homeopatické léky se skvělým efektem.

Navíc homeopatika zkrátí rekonvalescenci po operacích, usnadní hojení úrazů, podpoří imunitní systém při virózách, účinně ovlivní akutní emoční poruchy. V těchto případech je mohou bez obav používat i poučení laici."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2021 21:49

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze