Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hop do trouby!

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Jakou mňamku peče své početné rodině pracovně velmi vytížená fyzioterapetuka PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.? Oblíbený recept Radany, která vede naši rehabilitační poradnu přinášíme na víkend i vám.

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Již několik let peču tuto velmi chutnou buchtu, která mě zaujala hlavně tím, že při její přípravě nepotřebuji váhu, ale jen hořčičák (vzpomínáte?:-) nebo odměrku. Hodí se pro slavnostní okamžiky i jen tak na neděli.

Hop do trouby

Smíchejte dohromady:

2 hořčičáky cukru moučka
1 rozpuštěné máslo
½ hořčičáku mléka
3 lžíce kakaa

Z této směsi odeberte 1 hořčičák (později bude tvořit polevu), pak přidejte:

4 vejce
2 hořčičáky polohrubé mouky
1 vanilkový cukr
1 kypřící prášek do pečiva

Rozetřete na menší vysypaný plech a pečte 20-25 minut při teplotě 150 – 160 stupňů.

Po upečení nechte buchtu úplně vychladnout a poté na ni rozetřete část těsta, kterou jste odebrali na začátku. Buchtu můžete dle chuti posypat kokosem, strouhanými ořechy nebo mandlemi.

Dobré rady:-)

  • Hořčičák byla dříve sklenice od hořčice, která měla objem 2 dcl, proto můžete použít také normální odměrku s převodem 1 hořčičák = 200 ml.


 

  • Těsto je tužší, ať vás to nepoleká, rozetřete jej do rovnoměrné vrstvy.
  • Buchta je opravdu velmi brzy hotová, čas pečení může být i kratší.

Dobrou chuť, je to mňamička!

Vaše Radana

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.7.2021 22:40

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze