Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatické sdílení…

Autor: Lucie Nestrašilová

Tímto jediným slovem by se dala vyjádřit atmosféra a průběh nedávno konaného homeopatického sympózia Prague 2012, které jako své historicky první pořádala Homeopatická lékařská asociace.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Přípravy na tuto mimořádnou a zcela výjimečnou akci byly náročné, ale už po prvních minutách zahájení bylo jasné, že energie a úsilí, které všichni přednášející a organizátoři do příprav vložili, sklidí své ovoce.

Konferenční sál hotelu Corinthia Prague Tower praskal již v první den konání ve švech a organizační tým plný obětavých zaměstnanců HLA, ale i dobrovolníků, kteří nám přijeli pomoct a společně „sdílet“, dělal vše pro to, aby narůstající počet účastníků a hostů měli své pohodlí a mohli si v klidu a v pohodě vyslechnout poutavé přednášky počínající „hlavou“ HLA paní doktorkou Hanou Váňovou, která sál zaujala svým tříhodinovým blokem na téma „Metabolický syndrom z pohledu klinické homeopatie“ a tím postavila vysokou laťku všem dalším přednášejícím. Již v první den konání akce odprezentovali svá témata i další dvě přednášející MUDr. Ilona Ludvíková s přednáškou „Vliv metabolismu na vývoj chrupu a homeopatické aspekty ve stomatologii“ a neméně známá veterinární lékařka MVDr. Michaela Švaříčková, která svým tématem „Endokrinologické aspekty metabolického syndromu se zaměřením na thyreoideální patologii“ odborný program prvního přednáškového dne zakončila.

   

Následovalo dojemné předávání diplomů úspěšným absolventům dvouletého studia Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH, které svou účastí poctil i ředitel CEDH Dr. Yves Leveque z Francie. Tento akt byl završen krásným koncertem mladé talentované zpěvačky Ivy Kevešové a jejími šansony, v nichž se blýskla skvělou francouzštinou, která posunula slavnostní akt o úroveň výš. Myslím, že není nutné psát, že se koncert protáhl o několik písní „dál“, neb přítomní v sále nechtěli Ivu pustit a vytleskali si několik skvělých „přídavků“.

  

Plni dojmu jsme si v pátek večer říkali, jestli se i druhý konferenční den tak vyvede. Když jsem onoho sobotního rána otevřela oči, za okny začalo vykukovat sluníčko, což se k mé velké radosti zcela vyklubalo a tak vstup do konferenčního sálu značil již časně z rána „šťastno“, neb takový výhled na překrásnou Prahu se jen tak nevidí. Pozitivně naladěná osluněná sobotní Praha vítala příchozí účastníky sympózia a otevírala jim ve 24. patře svou náruč.

  

Kdy jindy, než takhle z rána, začít u dětí. Pohled zkušených dětských lékařek Kateřiny Formánkové a Pavly Koželuhové, které praktikují homeopatii v rámci své každodenní praxe, na metabolický syndrom v dětském věku nenechal účastníky sympozia v klidu. Následovala velmi očekávaná přednáška věhlasné paní profesorky RNDr. Anny Strunecké, DrSc. a její pohled a výčet zkušeností se souvislostmi autismu s metabolismem. Pro neznalé stojí za zmínku, že paní profesorka Strunecká je autorkou série bestsellerů „Doba jedová I a II“ a aktuálně vydané knihy „Varovné signály očkování“, která nenechá nikoho „spát“. Závěr odborného programu patřil psycholožce, PhDr. Iloně Friesové, která se na metabolický syndrom podívala z „psychologického profilu“

Ještě nikdy jsem nezažila, aby 150 lidí v jednom sále zcela mlčelo a neodbíhalo na kávu, toaletu, pro vodu, atp. Tentokrát ano. Odborný program byl tak kvalitní a zajímavostmi a zkušenostmi z praxe nabitý, že o něj nechtěl nikdo přijít. A tak ačkoli jsme čekali, že se dle původního plánu počet účastníků z pátka na sobotu, jak bylo předem avizováno, sníží, nestalo se tak a ti, kteří chtěli s námi sdílet jen v pátek, zůstali a atmosféru kolektivního sdílení lékařů, homeopatů, si společně vychutnali.

Návštěva Pražského hradu za barevného slunného podzimního počasí pak byla již jen třešničkou na dortu akce, která zůstane v mysli i srdci nejen účastníků sympozia, ale i nás všech – přednášejících a organizačního týmu, pro něž byly největší odměnou úsměvy a díky všech přítomných.

Pochopili jsme, že ono „sdílení“ je pro lékaře praktikující homeopatii nesmírně důležité… Protože lékař, který praktikuje ve své ordinaci homeopatii je často považován za šarlatána a musí svým kolegům neustále odpovídat na řadu otazníků a svou cestu si „tvrdě“ prošlapávat. Toto sdílení lékaře v jejich směrování posílilo a ujistilo je, že „v tom“ nejsou sami a že hledat další způsobléčby a bojovat za to, aby lidé byli zdraví, za to rozhodně stojí.

 

 
   

 


 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.10.2020 07:45

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze