Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mám zvolit homeopatii?

Autor: MUDr. Věra Budková

A proč ne? Ptáte se našich lékařů...

Ilustrační foto

Jsem zdravotník a hledám alternativní cestu, přírodní způsoby léčení, ale nevím, jestli je homeopatie to správné řešení. Nic o ní vlastně nevím. Proč by právě ona měla být vhodná? Jsem trochu skeptická - celý život žiji v oblasti, kde je vše dokázáno spousty laboratorními pokusy, atd. Nejsou homeopatika přeci jen převážně placebo? Věř a víra tvá... Prosím buďte tak hodná a napište mi, jak na tyto otázky pohlíží člověk praktikující homeopatii? Myslím, že jsem četla samé názory odpůrců a nechci se nechat zvyklat a odradit, aniž bych znala názor druhé strany...

Názor MUDr. Věry Budkové, lékařky-odbornice v homeopatii, která je s "homeopatií" v každodenním kontaktu...

"Jednou za čas se s podobným dotazem ve své praxi potkávám. Pokud přeci jen někdo z mých klientů toto téma nadnese, doporučím mu převzít zodpovědnost do vlastních rukou a rozhodnout se svobodně, jakou terapii zvolí. Rozhodně nikoho ze zásady nepřesvědčuji, to mi nepřísluší. Na trhu je spousta literatury a pokud přeci jen chceme pochopit, tak máme každý tuto možnost.

Nepřísluší v těchto odpovědích reflektovat tuto otázku, nicméně mi nedá, abych tak neučinila. Tak tedy velmi velmi stručně:

Homeopatie je léčebná metoda založená na využití přírodních látek ve velmi malých infinitezimálních dávkách. Působí šetrně a léčí s ohledem na individuální zdravotní stav každého pacienta. Vychází z tzv. principu podobnosti. Homeopatie léčí nejen jednotlivé příznaky, ale přihlíží k celkovému stavu pacienta a hledá pravou příčinu nemoci. Je velmi účinná u nekomplikovaných akutních stavu, kde zkrátí celkovou dobu léčení a omezí recidivy. Tímto zaujímá velice významné místo v oblasti prevence. Upřímně velice si vážím toho, že jsem na své "cestě životem" mohla homeopatii potkat. Chtěla jsem být matematik a pracovala jsem deset let po promoci na medicínském oboru v nemocnici, která měla vysokou prestiž. Nicméně jsem posléze pochopila, že ne vše se dá vyřešit medikací a potlačením příznaků, čili vyléčením způsobem alopatickým.

Svůj život každý má právo "uchopit", jak si přeje. A věřte, že cesty osudu jsou mu nakloněny. Cítím se nyní velmi užitečná a šťastná, pokud mám možnost zasáhnout do terapie začátku onemocnění - tzv. funkčních stavů - bolestí hlavy, teplot, neklidu dítěte, psychologických potíží, školních nezralostí - všude tam, kde běžná medicína má po ruce jen minimální prostředky, které vedou k celkové harmonizaci duševní i tělesné našeho pacienta.

Přeji upřímně i Vám šťastné rozhodnutí."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.7.2019 22:15

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze