Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mám zvolit homeopatii?

Autor: MUDr. Věra Budková

A proč ne? Ptáte se našich lékařů...

Ilustrační foto

Jsem zdravotník a hledám alternativní cestu, přírodní způsoby léčení, ale nevím, jestli je homeopatie to správné řešení. Nic o ní vlastně nevím. Proč by právě ona měla být vhodná? Jsem trochu skeptická - celý život žiji v oblasti, kde je vše dokázáno spousty laboratorními pokusy, atd. Nejsou homeopatika přeci jen převážně placebo? Věř a víra tvá... Prosím buďte tak hodná a napište mi, jak na tyto otázky pohlíží člověk praktikující homeopatii? Myslím, že jsem četla samé názory odpůrců a nechci se nechat zvyklat a odradit, aniž bych znala názor druhé strany...

Názor MUDr. Věry Budkové, lékařky-odbornice v homeopatii, která je s "homeopatií" v každodenním kontaktu...

"Jednou za čas se s podobným dotazem ve své praxi potkávám. Pokud přeci jen někdo z mých klientů toto téma nadnese, doporučím mu převzít zodpovědnost do vlastních rukou a rozhodnout se svobodně, jakou terapii zvolí. Rozhodně nikoho ze zásady nepřesvědčuji, to mi nepřísluší. Na trhu je spousta literatury a pokud přeci jen chceme pochopit, tak máme každý tuto možnost.

Nepřísluší v těchto odpovědích reflektovat tuto otázku, nicméně mi nedá, abych tak neučinila. Tak tedy velmi velmi stručně:

Homeopatie je léčebná metoda založená na využití přírodních látek ve velmi malých infinitezimálních dávkách. Působí šetrně a léčí s ohledem na individuální zdravotní stav každého pacienta. Vychází z tzv. principu podobnosti. Homeopatie léčí nejen jednotlivé příznaky, ale přihlíží k celkovému stavu pacienta a hledá pravou příčinu nemoci. Je velmi účinná u nekomplikovaných akutních stavu, kde zkrátí celkovou dobu léčení a omezí recidivy. Tímto zaujímá velice významné místo v oblasti prevence. Upřímně velice si vážím toho, že jsem na své "cestě životem" mohla homeopatii potkat. Chtěla jsem být matematik a pracovala jsem deset let po promoci na medicínském oboru v nemocnici, která měla vysokou prestiž. Nicméně jsem posléze pochopila, že ne vše se dá vyřešit medikací a potlačením příznaků, čili vyléčením způsobem alopatickým.

Svůj život každý má právo "uchopit", jak si přeje. A věřte, že cesty osudu jsou mu nakloněny. Cítím se nyní velmi užitečná a šťastná, pokud mám možnost zasáhnout do terapie začátku onemocnění - tzv. funkčních stavů - bolestí hlavy, teplot, neklidu dítěte, psychologických potíží, školních nezralostí - všude tam, kde běžná medicína má po ruce jen minimální prostředky, které vedou k celkové harmonizaci duševní i tělesné našeho pacienta.

Přeji upřímně i Vám šťastné rozhodnutí."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.3.2020 18:35

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze