Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak jsme rodili...

Autor: MVDr. Lada Paulů

Dostala jsem nápad, že nechám naši fenečku připustit...

Ilustrační foto
Zdroj: MVDr. Lada Paulů

Jassinka je blíže neurčený kříženec, je černá s pálením a váží 8 kg. Povahově je trochu hysterická a celkově na sebe přecitlivělá. Jednou jsem jí vzala na cvičení do školy (učili jsme se klinické vyšetření) a při měření teploty stropila takovou scénu, že jsme se všichni báli, že jí teploměr propíchl „skrz na skrz“.

První krytí proběhlo před 3 lety. Jako tatínka jsme jí vybrali čivavu stejného zabarvení. Nebudu zabíhat do podrobností, připouštění bylo trochu náročné, ale zadařilo se. Termín porodu vycházel kolem mojí promoce. Tou dobou jsem s homeopatii začínala. Dávala jsem jí preventivně Acteu racemosu 9 C (pro lepší otevírání krčku) a Arniku montanu 15 C. Nicméně ani 65. den březosti se nic nedělo, Jassinka se chovala jakoby nic, přitom na ultrazvuku bylo vše v pořádku. 66.den začala mít rovnou zelený výtok, což znamená, že fenka začíná odlučovat placentu a je potřeba urychleně udělat císařský řez. Rychle jsme ji s mým šéfem zoperovali, ale štěňátko jsme zachránili jen jedno. Hojení probíhalo na homeopatikách bez komplikací, jen ji pár dní trvalo, než pochopila, že ta „malá myš“ je její a musí se o ní starat.

Původně jsem chtěla, aby měla štěňata dvakrát (podle některých teorii se potom významně snižuje riziko zánětu dělohy), ale po této zkušenosti jsem další chovnou činnost zamítla..Avšak... člověk míní, pes mění..

Při letošním letním hárání se doslova zamilovala - do zkušeného svůdníka. Na týden se k nám nastěhoval, stále na sebe pískali a kňučeli, dokonce jí nosil hračky. A pak mi jednou prošla za zády z obýváku a bylo „vymalováno“. Ten nápadník byl dobrman! Na celou akci jim stačila asi minuta, dokonce se ani nesvázali. Když jsem se smířila s tím, že příroda je prostě mocná, a to že se nechce nechat nakrýt čivavou, neznamená, že si neporadí s dobrmanem, začala jsem přemýšlet, jak to udělat, aby porod proběhl bez komplikací.

Rozhodla jsem se, že jí budu dávat Gelsemium sempervirens 200 C. Gelsemium má vynikající účinek na nervovou soustavu, zejména u paralýz. V materiích se píše, že je otupělé. Já sama mám „gelsemiové stavy“ u chřipky, takže přesně vím, jak se takový pacient cítí. Otupělost a placatost, nic se vám nechce. Není to odpor k pohybu (jako má Bryonie), je to opravdu nechuť se byť jen pohnout, která vyvěrá hluboko z hlavy. Myšlenky jedou na plné obrátky, ale na úrovni těla je paralýza. Obtěžuje vás i jen pohyb očí. Mimo jiné je to vynikající lék na strachy - ze zubaře, ze zkoušek, z mluvení před lidmi, kdy jste opravdu ztuhlí. U zkoušky člověk může mít okno, často bývá přítomné hojné močení. Je to rovněž vhodný homeopatický lék v případě, kdy se porod zastaví z důvodu strachu – dojde k paralýze i na úrovni děložního svalstva.

První dávku jsem jí dala 58.den, už za hodinu vypadala neklidně a přestala se tvářit, že se jí celý stav netýká. Další dávku dostala druhý den a opravdu se chovala jako v tzv. první fázi porodní. No a další den ráno jí praskla voda. Nebudu vás dále napínat - dva kluky porodila sama, dokonce u toho nebyly velké scény:-) Ale třetí štěňátko šlo temínkem, takže jsme ji museli opět operovat. Ve finále nám zůstali jen ti dva kluci. Ale jsem přesvědčena, že bez Gelsemia by porod ani nenastal. Už proto, že její reakce byla vidět už po první dávce. Dostávala samořejmě i jiné homeopatické léky – jako je Arnika, Pyrogenium a Belladona (po operaci, jako prevence infekce) a Nux vomicu.

Rodinka se má k světu a doufám, že tohle byl náš skutečně poslední porod:-)
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:26

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze