Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Naše setkání s homeopatií

Autor: Redakce

Dnes se s vámi podělíme o příběh čtenářky Veroniky, která nám napsala do redakce svůj příběh o zkušenostech s homeopatickou léčbou...

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Do homeopatické poradny nás přivedlo hledání cesty a způsobu, jak šetrně a komplexně vyléčit ekzém našeho syna, který se nepříjemně šířil po celém těle. Pátrání po příčině bylo do té doby trochu hledáním jehly v kupce sena, ale diagnostická metoda paní doktorky nás posunula o kus dopředu. Najednou jsme věděli, na které potraviny je syn alergický..., které dráhy orgánů má v těle oslabené..., které homeopatické léky v jakém dávkování užívat... a tak jsme se podle toho zařídili.

V přípravě pokrmů jsme se začali vyhýbat potravinám, které vyšly v testu pozitivně. I naše okolí jsme požádali o respektování nastolených stravovacích návyků. K posílení jednotlivých orgánů jsme využili lisovaných bylin čínské medicíny a reflexní masáže chodidel a každý večer jsme usínali s představou, že je vše na dobré cestě a těšili se na hladkou tvář a tělo malého Štěpánka. Účinek nebyl tak instantní jako v případě kortikoidních mastí, ale viděli jsme postupné a pro nás přirozenější zlepšování stavu kůže. Cítili jsme léčení zevnitř ven, nikoli potlačování a také jsme věděli, že máme vše ve svých vlastních rukou a vnímali zodpovědnost nejen za zdraví své, ale i našeho dítěte.

Člověk v dnešní době plné informací a takřka neomezených možností občas tápe a marně pátrá po nejlepším řešení. Homeopatická léčba nám nabídla nejen efektivní způsob léčení, ale díky ní jsme se opakovaně utvrdili v tom, že když chce člověk něco změnit, musí začít sám u sebe. Proces uzdravování se je o odhodlání, ochotě měnit, pozitivním myšlení a vytrvalosti.

Po šesti měsících léčby jsme s již jen drobnými skvrnami a flíčky vyrazili k moři, které dokonalo naši společnou pouť za hladkou kůží a my jsme prožili nepopsatelný pocit štěstí, když jsme se mohli přitulit líčkem na hebké líčko našeho Štěpánka. Záruční list ani datum trvanlivosti tohoto stavu neznáme, ale jelikož žijeme teď, tak si ho užíváme a víme, že když už jsme se do něj jednou dostali, půjde to příště zas a třeba o trochu lépe a lehčeji. Děkujeme...

Poznámka redakce: Veronice moc děkujeme a posíláme jí milý dárek:-) Pokud máte i vy zajímavou zkušenost s homeopatickou léčbou, neváhejte a napište nám.na redakce@svethomeopatie.cz. Vaše články rádi odměníme.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.10.2020 19:39

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze