Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Baby kolika

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Klasická medicína nabízí jen omezené možnosti v řešení tohoto problému, proto dnes již dětští lékaři běžně sahají po šetrných přírodních prostředcích, jako je homeopatie a aromaterapie.
 

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Homeopatika volíme podle chování miminka:

Colocynthis 9 C – ulevuje položení na bříško, nebo poloha v „klubíčku“.

Naopak, pokud dítě propíná tělíčko do luku, vhodnější bude Dioscorea 9 C.

Chamomilla 15 C – miminko při bolesti zuří, potí se, je podrážděné, obtíže zejména večer (kolem 21. hodiny), zlepšuje se nošením, jakmile ho chcete uložit do postýlky, začne plakat.

Lycopodium 9 C – miminko mělo novorozeneckou žloutenku, bolesti bříška jsou hlavně odpoledne v čase od 16:00 do 20:00 hodin, při pláči se na čele tvoří vrásky.

Dávkování: 10 granulí zvoleného homeopatického léku (podle příznaků můžete zvolit i víc léků do stejné kojenecké láhve) rozpustit ve 100 ml převařené kojenecké vody, podávat po lžičkách pět a víckrát denně.

V článku „Kojenecké koliky v ordinaci pediatra“ najdete popis dalších homeopatických léků vhodných na baby koliku. Pokud si nevíte rady, poraďte se s pediatrem-odborníkem v homeopatii.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.7.2022 11:08

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze