Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Baby kolika

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Klasická medicína nabízí jen omezené možnosti v řešení tohoto problému, proto dnes již dětští lékaři běžně sahají po šetrných přírodních prostředcích, jako je homeopatie a aromaterapie.
 

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Homeopatika volíme podle chování miminka:

Colocynthis 9 C – ulevuje položení na bříško, nebo poloha v „klubíčku“.

Naopak, pokud dítě propíná tělíčko do luku, vhodnější bude Dioscorea 9 C.

Chamomilla 15 C – miminko při bolesti zuří, potí se, je podrážděné, obtíže zejména večer (kolem 21. hodiny), zlepšuje se nošením, jakmile ho chcete uložit do postýlky, začne plakat.

Lycopodium 9 C – miminko mělo novorozeneckou žloutenku, bolesti bříška jsou hlavně odpoledne v čase od 16:00 do 20:00 hodin, při pláči se na čele tvoří vrásky.

Dávkování: 10 granulí zvoleného homeopatického léku (podle příznaků můžete zvolit i víc léků do stejné kojenecké láhve) rozpustit ve 100 ml převařené kojenecké vody, podávat po lžičkách pět a víckrát denně.

V článku „Kojenecké koliky v ordinaci pediatra“ najdete popis dalších homeopatických léků vhodných na baby koliku. Pokud si nevíte rady, poraďte se s pediatrem-odborníkem v homeopatii.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.9.2020 16:09

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze